چکار کنیم کودکمان چاق شود

چکار کنیم کودکمان چاق شود

جامع ترین و کاملترین سایت تخصصی کودکان

چکار کنیم کودکمان چاق شود

متخصص کودکان و نوزادان:
لاغری کودکان مینیاتوری،‌ ارثی است
متخصص کودکان و نوزادان گفت: کودکان مینیاتوری، لاغریشان به صورت ارثی و ژنتیک است و از شیرخوارگی تا حدود 6-5 سالگی وزن آنچنانی نمی‌گیرند و تازه بعد از این سن وزن‌گیری کرده و کمبود وزن قبلی را جبران می‌کنند.
 خبرگزاری فارس: لاغری کودکان مینیاتوری،‌ ارثی است
محمدعلی رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: کودکان مینیاتوری کودکان ظریف اندامی هستند که بچه‌های ریز نامیده می‌شوند.

عضو هیئت مدیره انجمن پزشکان کودکان ایران گفت: عمدتاً این کودکان مشکل زیربنایی ندارند چرا که بعد از مشاهده آزمایشهایی که از این کودکان گرفته می‌شود می‌بینیم این کودکان نه سوء جذب دارند و نه اختلالات غددی مثل پرکاری تیروئید.

متخصص کودکان و نوزادان ادامه داد: کودکان مینیاتوری، معمولاً لاغریشان به صورت ارثی و ژنتیک است و پدر و مادر این کودکان نیز افراد لاغری هستند که حالت طبیعی و سالمی دارند.

عضو هیئت مدیره انجمن پزشکان کودکان ایران تصریح کرد: کودکان مینیاتوری از شیرخوارگی تا حدود 6-5 سالگی وزن آنچنانی نمی‌گیرند و تازه بعد از سن 5 یا 6 سالگی وزن می‌گیرند و کمبود وزن قبلی را جبران می‌کنند البته این کودکان در آینده نه چاق می‌شوند و نه لاغر؛ بلکه بچه‌های سالم و متعادلی می‌شوند.

متخصص کودکان و نوزادان ادامه داد: این دسته از کودکان باید تا سن پنج‌سالگی در یک جاده رشد قرار بگیرد و از آن وزن نه بالاتر بروند و نه پایین‌تر تا اینکه به محدوده‌ای برسند که بتوانند وزن گیری مطلوب داشته باشند.

لاغری کودکان
روش هایی برای افزایش کالری دریافتی :
یک متخصص تغذیه می تواند به شما کمک کند تا غذاهایی با کالری بالا و غنی از پروتئین و مواد مغذی برای کودک خود انتخاب کنید. به خصوص اگر که کودک شما برای جبران کمبود رشد خود نیاز به کالری اضافه داشته باشد.( توصیه هایی را که در این مقاله بیان شده تنها با مشاوره پزشک کودک یا متخصص تغذیه به کار برید.)
1. از غذاهای بی ارزشی مثل آبنبات که فقط کالری دارد ولی حاوی مواد مغذی نیست بپرهیزید.
2. برای کودکان کوچکتر ( تحت نظارت پزشک یا متخصص تغذیه) می توانید شیر خشک و یا غذای آماده کودک را غلیظ تر نمایید تا کالری آن به ازای هر انس بیشتر از 20 کالری شود.
3. برای کودکان بزرگتر (بالای 12 ماه) به جای شیر می توانید 3 -2 بار در روز از pediasure استفاده کنید که به ازای هر انس حاوی 30 کالری است. ( در مقایسه با شیر خشک معمولی که به ازای هر انس حاوی 20 کالری است)
4. شیر کامل را با یک پاکت پودر فوری صبحانه (120 کالری اضافه) یا شیر خشک( به ازای هر قاشق غذاخوری 33 کالری اضافه) مخلوط نمایید تا انرژی آن افزایش یابد.

منبع :دکتر سیده آمنه مجد-رژیم درمانی نوین

نظرات بییندگان :