چرا لیمو شیرین تلخ میشود

چرا لیمو شیرین تلخ میشود

هنگامی که لیموشیرین را برش می‌زنیم، لیمونین و نارنجین موجود در آن با اکسیژن هوا ترکیب شده و تلخ می‌شود. در بین مرکبات، نارنج و لیمو هر دو این خاصیت را دارند و هر چه درجه شیرینی ...

دلیل تلخ شدن لیمو شیرین

چرا لیمو شیرین تلخ میشود

مواد قلیایی که در یک میوه وجود دارن پس از اینکه در معرض هوا قرار گرفتن، با اکسیژن ترکیب شده و باعث میشن که طعم اون ماده تلخ بشه.
نارنجين و ليمونين موجود در لیموشیرین هم پس از ترکیب با اکسیژن باعث تلخی اون میشن.

در لیوم شیرین دو ماده نارنجین و لیموتین که در حالت عادی تلخ نیستند ولی اگر اکسید شوند ساختار شیمایی آنها تغییر می کند و مزه تلخی پیدا می کنند. پس با قاچ کردن لیمو شیرین این دو ماده در معرض هوا قرار می گیرند و اکسید می شوند.
دلیلی دیگر تلخ شدن اکثر مرکبات همان ویتامین c است که به آن اسید اسکوربیک می گویند زمانی که در معرض هوا قرار می گیرد اکسید می شود.
لازم به ذکر است که تکان دادن و ضربات شدید هم این واکنش را تشدید می کند.

لیموشیرین چرا تلخ است ؟ 
مهندس علیرضا پیوندپور کارشناس بیوشیمی و استاد دانشگاه درباره تلخی لیموشیرین می‌گوید: هر چه مواد قلیایی در یک ماده طبیعی مانند میوه بیشتر باشد، میوه اگر برش بخورد و در معرض هوا قرار گیرد، طعم آن به تلخی می‌گراید. 
وی می‌گوید هنگامی که لیموشیرین را برش می‌زنیم، لیمونین و نارنجین موجود در آن با اکسیژن هوا ترکیب شده و تلخ می‌شود. 
در بین مرکبات، نارنج و لیمو هر دو این خاصیت را دارند و هر چه درجه شیرینی یک میوه بیشتر باشد تلخی خود را بیشتر نشان می‌دهد. 
این کارشناس می‌گوید تلخی این میوه اثر منفی بر سلامت و دستگاه گوارش انسان ندارد و این ویژگی جزء طبیعت این میوه محسوب می‌شود. 
لیموشیرین مطلوب و خوب، پوست نرم دارد و هر چه سنگین‌تر باشد، پرآب تر است. 

نظرات بییندگان :