نحوه و مقدار خوردن کندر در ماه های مختلف دوران بارداری

نحوه و مقدار  خوردن کندر در ماه های مختلف دوران بارداری

در طب سنتي و پزشكي اسلامي از كندر به عنوان ماده اي كه اثر تقويت هوش و حافظه دارد نام برده شده است. مهم ترين جايگاه يادگيري و حافظه در مغز، هيپوكامپ است، احتمالاً عصاره كندر با تاثير بر اين ناحيه ...

نحوه و مقدار  خوردن کندر در ماه های مختلف دوران بارداری 

نحوه و مقدار  خوردن کندر

عنوان:
بررسي شيوع و نحوه ي مصرف كندر در زنان باردار مراجعه كننده به مراكز بهداشتي درماني مشهد
چکيده:
مقدمه: به زنان باردار كندر بخورانيد، كودك هرگاه در شكم مادر با كندر تغذيه شود دلش قوي و عقلش زياد گردد (پيامبر گرامي اسلام (ص)). كندر (Frankincense) صمغ گياهي است كه از گونه هاي مختلف گياه Boswellia به دست مي آيد. در طب سنتي و پزشكي اسلامي از كندر به عنوان ماده اي كه اثر تقويت هوش و حافظه دارد نام برده شده است. مهم ترين جايگاه يادگيري و حافظه در مغز، هيپوكامپ است، احتمالاً عصاره كندر با تاثير بر اين ناحيه موجب افزايش انتقال پيام ها و تقويت حافظه مي شود. با توجه به استفاده گسترده از توصيه هاي طب سنتي و اسلامي در كشور، در مطالعه ي حاضر، وضعيت استفاده از كندر در دوران بارداري در زنان تحت پوشش مراكز بهداشتي در ماني شهرستان مشهد در سال 1386-1385 بررسي شده است.
مواد و روش ها: در اين پژوهش مقطعي تعداد 900 زن باردار مراجعه كننده به مراكز بهداشتي درماني مورد مصاحبه قرار گرفتند. افراد واجد شرايط طي نمونه گيري چند مرحله اي انتخاب شدند. سن بارداري در زنان باردار مورد پژوهش بين 4 تا 41 هفته و ميانگين آن 2/26 هفته بود. جهت پردازش داده ها از نرم افزارSPSS استفاده شد.
نتايج: 263 نفر (2/29 درصد) از مادران به منظور با هوش شدن كودك از كندر استفاده كرده بودند. ميزان مصرف كندر از يك نوبت در طي بارداري تا مصرف روزانه در كل دوران بارداري متفاوت و به طور متوسط 2/74 روز از دوران بارداري بود. 8/39 درصد از مادران استفاده كننده از كندر داراي تحصيلات زير ديپلم و 2/60 درصد داراي تحصيلات ديپلم و بالاتر بودند. در 6/94 درصد از مادران مصرف كننده هيچ عارضه اي در بارداري مشاهده نشد و تنها در 4/5 درصد از مادران تهوع يا ساير عوارض جزيي همراه با مصرف كندر گزارش گرديد. 
نتيجه گيري: با توجه به اهميت يادگيري و نقش تعيين كننده قواي ذهني و حافظه در زندگي و موفقيت انسان، تحقيقات تكميلي براي تعيين ميزان تاثير آن بر بهره هوشي كودكان متولد شده از مادران مصرف كننده كندر و مقايسه آن با ساير كودكان توصيه مي شود. 

خوردن «کندر» از ماه سوم بارداري، ممنوع
یک متخصص طب سنتی با اشاره به این‌که طب سنتی برای زنان باردار باید‎ها و نباید‎هایی را برای داشتن فرزند سالم توصیه می‌کند، گفت: خوردن کندر تا ماه سوم بارداری بی‌خطر است، اما در ماه‌های بعد برای جنین مضر است.
دکتر روشنک قدس در گفت وگو با ایسنا، با بیان این‌که یبوست در دوران بارداری بسیار شایع است، افزود: با تنظیم مزاج استفاده از غذاهای مغذی مانند شوربای ساده شامل مرغ، ادویه گرم، سبزیجات و همچنین سوپ چرب توصیه می‌شود و پرهیز از پرخوری در پیشگیری از یبوست موثر است.

وی ادامه داد: بهتر است از ملین‌های گیاهی کم‌خطر مانند تمرهندی، گل قند، شیرخشت، ترنجبین همراه با گلاب استفاده و از حبوباتی مثل نخود، لوبیا و کنجد در دوران بارداری خودداری شود. همچنین بهتر است باردار، نان تهیه شده از گندم مرغوب و غذاهایی مانند سوپ و گوشت بره را جایگزین کند.

این متخصص طب سنتی مصرف کشمش، به، گلابی، سیب و انار را در دوران بارداری مفید دانست و تاکید کرد: راه رفتن در حد اعتدال و سبک در دوران بارداری توصیه می‌شود، اما زنان باردار باید در ماه‌های اول بارداری از بلندکردن شیء سنگین پرهیز کنند و مراقب ضربه‌های فیزیکی به شکم باشند.دهدهسهفث

منابع:jamejamonline.ir- magiran.com -

نظرات بییندگان :