مزایای شیر دادن برای مادر و نوزاد

مزایای شیر دادن برای مادر و نوزاد

AA‌و DHA: شیر مادر حاوی این دو اسید چرب می‌باشد. حضور AA‌و DHA‌در بافت خاکستری مغز و نیز شبکیه چشم موجب می‌شود تا با رسیدن این مواد به نوزادتان توان هوشی و قدرت بینایی او ...

:))

فواید شیر دادن برای مادر

ردسترسی آسان: شیر مادر همیشه در دسترس نوزاد بوده و به محض مطالبه نوزادتان می‌توانید در اختیارش قرار دهید.
دمای مناسب: شیر مادر هم دمای بدن مادر بوده و نیاز به گرم و یا سرد کردن جهت تغذیه نوزاد ندارد.

طبیعی بودن: شیر مادر به صورت کاملاّ طبیعی بوده و احتیاج به هیچ نوع افزودنی جهت تغذیه ندارد.

استفاده آسان: شیر مادر نیاز به آماده سازی نداشته و به راحتی مورد مصرف نوزادتان قرار می‌گیرد.

تازگی: شیر مادر پس از تولید در غدد شیری مصرف شده و نوزادتان همیشه از غذای تازه بهره‌مند خواهد شد.

بهداشت: شیر‌مادر به دلیل عدم استفاده از وسایل ویژه جهت تغذیه، بهترین شرایط بهداشتی را برای نوزاد به همراه دارد.

AA‌و DHA: شیر مادر حاوی این دو اسید چرب می‌باشد. حضور AA‌و DHA‌در بافت خاکستری مغز و نیز شبکیه چشم موجب می‌شود تا با رسیدن این مواد به نوزادتان توان هوشی و قدرت بینایی او تقویت شود.

نوکلئوتیده: شیر مادر با دارا بودن نوکلئوتیدها علاوه بر تامین پیش‌ساز های مورد نیاز تقسیم سلولی در نوزاد، موجبات تقویت سیستم ایمنی و نیز انتقال انرژی در بدن شیر‌خوار شما را فراهم می‌کند.

حضور فاکتورهای ایمنی بخش: شیر مادر حاوی آنتی بادی‌ها و برخی سلول‌های ایمنی نظیر ماکروفاژها است که می توانند در برابر عوامل بیماری‌زا مقایله کنند.

پره بیوتیک‌ها: شیر مادر حاوی انواع پره‌بیوتیک‌هاست. این مواد باعث افزایش رشد باکتری‌های مفید دستگاه گوارش نوزاد شما شده و می‌تواند در تقویت سیستم ایمنی و نیز جلوگیری از اسهال و یبوست در او موثر باشند.

تغذیه کامل: شیر مادر حاوی تمامی مواد غذایی مورد نیاز نوزاد (بجز فلوراید و ویتامینD) بوده و می‌تواند غذایی کامل محسوب شود.

جذب آهن مناسب: شیر مادر علیرغم دارا بودن مقادیر پایین آهن اما به‌دلیل جذب بالای آن در بدن نوزاد می‌تواند نیاز های نوزادتان را پوشش دهد.

رابطه بین مادر و شیرخوار: در حین دادن شیر‌مادر  به دلیل ایجاد تماس پوستی بین شما و نوزاد باعث ایجاد رابطه و محبت هر‌چه بیشتر بین هر دو شما می‌شود.

نظرات بییندگان :