غذاهای حاوی استروژن گیاهی => مواد غذایی حاوی استروژن بالا

غذاهای حاوی استروژن گیاهی  => مواد غذایی حاوی استروژن بالا

دانه ها: تخم بذرکتان، رازیانه، تخمه آفتابگردان، یونجهبذرکتان غذای فوق العادهای برای تامین استروژن ضروری بدن در زمان قبل و بعد از یائسگی است. اگر بذرکتان روزانه مصرف شود از آنجا که ...

غذاهای حاوی استروژن 

مواد غذایی حاوی استروژن بالا, کودکان ما

غذاهای سرشار از استروژن
میوه ها: سیب، خرما، آلو، گیلاس
سبزی ها: چغندر، هویج، گوجه فرنگی، سیب زمینی ، زیتون، خیار، بادمجان، فلفل و کلم بروکلی
غلات: جو، جو دو سر، گندم، برنج
دانه ها: تخم بذرکتان، رازیانه، تخمه آفتابگردان، یونجه بذرکتان غذای فوق العادهای برای تامین استروژن ضروری بدن در زمان قبل و بعد از یائسگی است. اگر بذرکتان روزانه مصرف شود از آنجا که حاوی فیتواستروژن است بیماری های قلبی را نیز در حداقل نگه می دارد. بذرکتان هم چنین باعث بهبود عملکرد کبد می شود و خشکی و خارش پوست شما را بهتر می کند و همین طور به شفاف شدن موهای شما و درمان اگزما و پسوریازیس کمک می کند.
لوبیاها: سویا، لپه، لوبیا چشم بلبلی
غذاهای شامل سویا گزینه خوبی هستند تا دوز روزانه استروژن شما را تامین کنند. فرآوردههای سویای حاوی استروژن شامل اقلام زیر هستند: رشته فرنگی سویا، شیر سویا، توفو، ماست سویا، پنیر سویا و آرد سویا.
سویا هم چنین یک منبع عالی برای تامین کلسیم است. زمانی که درگیر یائسگی هستید و یا زمانی که با موفقیت از آن گذشته اید، به این ماده معدنی، نیاز جدی دارید. اما رعایت اعتدال مد نظر گرفته شود.

نتايج مطالعات دانشمندان اسكاتلندي نشان مي‌دهد، ميزان جذابيت چهره بانوان با مقدار هورمون استروژن بدنشان رابطه مستقيم دارد. هورمون استروژن هورمون جنسي زنانه است كه باعث بروز صفات زنانگي در بانوان مي‌شود. ميزان هورمون استروژن كه در بدن هر زن در دوره هفت ساله بلوغ توليد مي‌شود تحت تاثير عوامل ارثي است.
اين هورمون بر رشد استخوان‌ها و شكل‌گيري بافت‌هاي بدن و نيز زيبايي و شادابي زنان تاثير مي‌گذارد. شايد تصور كنيد به اين ترتيب مي‌توانيد با هورمون درماني و دريافت مقادير بالاتر استروژن به زيبايي بيشتري دست پيدا كنيد اما اين محققان تاكيد مي‌كنند هر چند بالا بودن ميزان اين هورمون در بدن دختران جوان بر ميزان جذابيت ظاهري آنها مي‌افزايد اما اين به آن معني نيست كه براي دست يافتن به زيبايي بيشتر به سراغ اين هورمون بروند زيرا عوارض نامطلوب و منفي مصرف هورمون اضافي هنوز براي محققان روشن نشده است.

تهیه و تنظیم سایت کودکان ما

منبع : jamejamonline

نظرات بییندگان :