عواقب ترساندن کودکان

عواقب ترساندن کودکان

وي با اشاره به اينكه ترس ممكن است به علت هيجان‌هاي عاطفي، فشارهاي روحي و تنش‌هاي عصبي و اضطراب نيز در كودك تظاهر كند افزود: در اين صورت مشكلات روحي غيرقابل جبراني در سال

عواقب ترساندن کودکان

از ترساندن كودكان خود بپرهيزيد
ايسنا، علوم پزشكي ايران- ترس، اثرات نامطلوبي را بر جسم و روان كودكان برجاي مي گذارد؛ به طوري كه احتمال ابتلا به لكنت زبان، شب ادراري، افسردگي، كم روئي و اختلال شخصيت را در آنها افزايش مي‌دهد. دكتر «محمد نوروزي»...
ايسنا، علوم پزشكي ايران- ترس، اثرات نامطلوبي را بر جسم و روان كودكان برجاي مي گذارد؛ به طوري كه احتمال ابتلا به لكنت زبان، شب ادراري، افسردگي، كم روئي و اختلال شخصيت را در آنها افزايش مي‌دهد.

دكتر «محمد نوروزي» روانپزشك ضمن بيان مطلب فوق درگفت وگو با خبرنگار ايسنا، واحد علوم پزشكي ايران گفت: برخي والدين به منظور تعليم و تربيت كودك خود از روش ترساندن استفاده مي‌كنند اما بايد دانست چنين كودكاني بيش از سايرين در معرض ابتلا به اختلالات رواني خصوصا افسردگي و بي‌هويتي در آينده قرار مي‌گيرند.
وي با اشاره به اينكه ترس ممكن است به علت هيجان‌هاي عاطفي، فشارهاي روحي و تنش‌هاي عصبي و اضطراب نيز در كودك تظاهر كند افزود: در اين صورت مشكلات روحي غيرقابل جبراني در سال‌هاي پس از نوجواني ايجاد مي‌شود.
وي در خصوص اثر مثبت ترس نيز گفت: تنها درصورتي كه ترس در كودكان جهت اجتناب آنها از كارهاي خطرناك باشد، مفيد بوده و لازم است.
دكتر نوروزي درباره روش‌هاي مقابله با ترس كودكان گفت: پيش از آنكه كودك در موقعيت ترس قرار گيرد بايد آمادگي‌هاي لازم در وي فراهم شود و هرگز نبايد كودك را به دليل ترسيدن مسخره كرد و يا آنها را مورد تهديد و سرزنش قرار داد.
ناگفته نماند، رفتار خونسردانه و عاقلانه والدين در برخورد با شرايط خطرناك نيز مي‌تواند از عوارض ناشي از ترس بكاهد.

کودکان,روانشناسی,کودک, بچه,فرزند,فرزندان,چطور,چگونه,کودک باهوش,کودک زیبا,فرزندباهوش,فرزندزیبا

منبع :ایسنا

نظرات بییندگان :