علل تپش قلب در دوران بارداری

علل تپش قلب در دوران بارداری

از جمله عواملی که می توانند سبب ضربان قلب در زنان باردار شود، کم خونی، چاقی، آسم، لخته خون در ریه ها، مصرف بيش از حد انواع ویتامین ها در هنگام بارداری، تیروئيد، اضطراب، کم شدن آب بدن، ...

علل تپش قلب در دوران بارداری

علل تپش قلب در دوران بارداری

 
 سایت کودکان ما به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ تپش قلب و یا تند شدن ضربان قلب در زنان باردار در طول 40 هفته بارداری معمولا به دلیل تغییرات هورمونی و فیزیکی رخ می دهد.

 گفتنی است علت این امر نیاز قلب به تامین خون برای مادر و جنین است.

بررسی ها نشان می دهند اگر ضربان قلب به بالای 100 ضربه در دقیقه برسد، مادر ممکن است دچار احساس تپش قلب گردد که در آن صورت نیاز به توجه و نظارت پزشکی دارد.

از جمله عواملی که می توانند سبب ضربان قلب در زنان باردار شود، کم خونی، چاقی، آسم، لخته خون در ریه ها، مصرف بيش از حد انواع ویتامین ها در هنگام بارداری، تیروئيد، اضطراب، کم شدن آب بدن، بیماری های قلبی و احساس کرختی در دست و پاها است.

از جمله علائمی که هنگام این ضربان غیر عادی قلب رخ می دهد، می توان تپش قلب، تنگی نفس، غش کردن، درد قفسه سینه، سرگیجه، خستگی و اضطراب را نام برد.
اگر مادر باردار به این علائم توجه نکند و به پزشک مراجعه نکند ممکن است در خطر نارسایی قلبی، لخته شدن خون و بروز سکته،غش کردن مکرر و حتی مرگ ناگهانی قرار بگیرد.

پزشکان توصیه اکید می کنند تا مادران باردار تحت نظارت پزشک متخصص باشند و در کنار رعایت دستورات پزشکی، استراحت کافی و دوری از اضطراب و مصرف مایعات و عدم استفاده از سیگار را فراموش نکنند.

نظرات بییندگان :