علت سقط جنين چيست

علت سقط جنين چيست

علت سقط جنین شما با توجه به سن جنین ، کوتاهی طول سرویکس و زایمان زودرس بوده است. در موارد تکرار سقط جنین انجام آزمایش کاریوتایپ ( ژنتیکی) شما و همسرتان و جنین توصیه می شود.

علت سقط جنين چيست

سقط جنین


سلام خانم دکتر و خسته نباشید

من خانمی 36 ساله هستم که حدود 2 سال است که ازدواج کرده ام و سال قبل یک سقط جنین خودبخودی 16 هفته بارداری داشتم . کیسه آب جنین هنوز سالم و دست نخورده بود. با توجه به سن بالای من موقع بچه دار شدن و فشار شدید خانواده همسرم جهت بارداری هر چه سریع تر فورا" ماه بعد از سقط اقدام به بارداری کردم ولی متاسفانه تابحال باردار نشدم. یک متخصص زنان سونوگرافی واژینال در مطب انجام داد و گفت که دهانه رحم من بیشتر از حد عادی کوتاه است و در صورت بارداری نیاز به عمل سرکلاژ دارم. در ضمن تخمک گذاری من هم ضعیف بود و قرص لتروزول تجویز کرد.

پریود من همیشه منظم بوده است اما این ماه حدود 10 روز است که تاخیر پریود دارم و هنوز آزمایش نداده ام . می خواستم شما راهنمائیم کنید که چه موقع بهتر است آزمایش بدم و نیز اگر باردار باشم احتیاج به چه مراقبت های درمانی است و علت سقط جنین من چه بوده است؟


سلام عزیزم

ابتدا یک تست خونی بتای بارداری انجام دهید.در صورت مثبت بودن تست ، انجام سونوگرافی واژینال و تکرار آن هر 4 هفته تحت نظر متخصص زنان توصیه میشود. در صورت کوتاهی طول دهانه رحم ( سرویکس) ،عمل سرکلاژ یا شیرودکار انجام میشود.با توجه به سابقه سقط سه ماهه دوم بارداری در صورت عدم بارداری ، انجام هیستروسالپنگوگرافی یا عکس رنگی رحم جهت بررسی آنومالی های رحم ( اختلالات شکل و سایز رحم) توصیه می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هیستروسالپنگوگرافی   روی این لینک کلیک کنید

علت سقط جنین شما با توجه به سن جنین ، کوتاهی طول سرویکس و زایمان زودرس بوده است. در موارد تکرار سقط جنین انجام آزمایش کاریوتایپ ( ژنتیکی) شما و همسرتان و جنین توصیه می شود. بارداری پس از سقط جنین احتیاج به تجویز شیاف سیکلوژست و نیز استراحت نسبی و مصرف قرص اسید فولیک روزی 400 میکروگرم دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شیاف سیکلوژست   روی این لینک کلیک کنید

منبع:doctorzanan.blogfa.com

نظرات بییندگان :