علائم فشار خون بالا در دوران بارداری

علائم فشار خون بالا در دوران بارداری

فشار خون زنان باردار باید کمتر از ١٣ بر روی 8.5باشد که اگر این رقم به ١۴ بر روی ٩ یا بیشتر افزایش یابد، فشارخون بالا محسوب می شود.وی افزود: هر چند این مشکل بعد از زایمان برطرف ...

علائم فشار خون بالا در دوران بارداری

فشار خون بالا در دوران بارداری

فشار خون بالا در دوران بارداریمطالعات نشان داده است، ۵ درصد زنان با فشارخون بالا مواجه اند؛اما این مشکل پس از بارداری در ١٠ درصد زنان مشاهده می شود.دکتر زهره شاهوردی، متخصص زنان و زایمان در این باره به خبرنگار ایسنا علوم پزشکی ایران گفت: فشار خون زنان باردار باید کمتر از ١٣ بر روی 8.5باشد که اگر این رقم به ١۴ بر روی ٩ یا بیشتر افزایش یابد، فشارخون بالا محسوب می شود.وی افزود: هر چند این مشکل بعد از زایمان برطرف می شود، اما ممکن است خطر فشارخون بالای مزمن را در آینده افزایش دهد، به همین دلیل کنترل بیماری در دوران بارداری توسط پزشک ضروری است.

وی به علائم فشارخون بالا در زنان باردار اشاره و اظهار کرد: ورم دست و صورت و افزایش وزن ناگهانی از عمده ترین پیامدهای فشارخون بالاست که با مراجعه مداوم به پزشک و در نتیجه شناسایی علل ایجاد فشارخون و تجویز داروهای کم خطر، از روند بیماری کاسته می شود.گفتنی است، با رعایت رژیم غذایی سالم و کم نمک، استراحت کافی، اجتناب از حضور در هوای آلوده و عدم استعمال سیگار وقلیان، میتوان از افزایش فشارخون در دوران حاملگی جلوگیری کرد.

درصورت بروز سردرد یا سرگیجه.تاری دید.فورا به کمک یک همراه به نزدیکترین مرکز مجهز بهداشتی جهت کنترل فشارخون وارزیابی بیشتر مراجعه کنید.

فشارخون بالا میتواند باعث بروز تشنج در زن حامله شود.

همواره در طول بارداری مراقبتهای بارداری را انجام دهید ودرصورت بروز هر یک ازعلایم خطر حتما در اسرع وقت به پزشک یا مامای خود اطلاع دهید.

نظرات بییندگان :