سوزاک در دوران بارداری چگونه درمان میشود؟

سوزاک در دوران بارداری چگونه درمان میشود؟

سوزاک بر فرج، غده های بارتولن، مجرای بول و دهانه رحم تاثیر می گذارد.گشترش عفونت از راه دهانه رحم به طرف لوله های فالوپ و تخمدانهاست و سرانجام به حفره شکمی می کشد و خطر آماس صفاق

سوزاک در دوران بارداری

سوزاک در دوران بارداری


بلنوراژی یا ترشح زیاده از حد مواد مخاطی را سوزاک گویند.

علت: سوزاک زن تقریبا همیشه در نتیجه نزدیکی با مرد مبتلاست. استثنائا نیز ممکن است از راه انگشت یا استعمال مواد آرایشی آلوده منتقل گردد.

اثر سوزاک:سوزاک بر فرج، غده های بارتولن، مجرای بول و دهانه رحم تاثیر می گذارد.گشترش عفونت از راه دهانه رحم به طرف لوله های فالوپ و تخمدانهاست و سرانجام به حفره شکمی می کشد و خطر آماس صفاق (پریتونیت گونوکوک) را موجب می گردد.

نشانه های سوزاک در زنان: نخستین نشانه ها عبارت است از ترشحات مهبلی، سوزش و ادرار فراوان که بتدریج شدید تر می شود و در همان روز های اول بیماری برزتر می گردد.

روش تشخیص سوزاک:با معاینه میکروسکوپی عامل بیماری، میکروب گونوکوک دیده میشود.هرگز نباید پیش از رویت میکروب عامل بیماری،تشخیص سوزاک را قطعی دانست.

نحوه درمان: مصرف ترکیبی از سولفامیدها و آنتی بیوتیک ها نتیجه هایی شایان توجه دارد. اگر درمان بسرعت اغاز گردد،جلوی پیامدهای بعدی سوزاک گرفته میشود. اما شرم از ابتلا به بیماری مقاربتی، مانع این است که زنان جوان، فوری دست بکار معالجه شوند و در نتیجه، پیش از آغاز درمان موثر،عفونت ریشه می دواند و به لوله های فالوپ، تخمدانها،صفاق سرایت می کند.

در صورت درمان سریع و مناسب، بهبود کامل حاصل می گردد.

سوزاک مانع بارداری: بلنوراژی درمان نشده یا مزمن شده که به لوله های فالوپ و تخمدانها سرایت کرده باشد، موجب نازایی می گردد. درصد نازایی در میان زنان مبتلا به بلنوراژی مزمن خیلی بالاست.

نیاز به عمل جراحی در درمان: آری در صورت سرایت بیماری به غده های بارتولن، ممکن است قطع یا در آوردن آنها لازم شود. وقتی نیز که بیماری لوله های فالوپ (سالپینژیت) یا تخمدانها را دچار عفونتی مزمن سازد، گاه برداشتن این اندامها ضرورت می یابد.s,ch;

نظرات بییندگان :