سلامت جنين در بارداري و مراقبتهای بارداری

سلامت جنين در بارداري و مراقبتهای بارداری

این متخصصان توصیه کرده‌اند: زنان باردار از مصرف مواد غذایی کنسروی، غذاهای آماده و ژل‌های شست و شوی بدن خودداری کنند. آنان در گزارش خود تاکید دارند که تاثیر منفی دقیق بسیاری....

سلامت جنين در بارداري و مراقبتهای بارداری

سلامت جنين در بارداري

سایت کودکان ما به نقل از  روزنامه آرمان :متخصصان بیماری‌های زنان و زایمان کالج سلطنتی گفته است که زنان باردار باید برای اطمینان خاطر از سلامت جنین از تماس با بسیاری از مواد شیمیایی موجود در محصولات خانگی خودداری کنند.

متخصصان بیماری‌های زنان و زایمان کالج سلطنتی می‌گویند: هنوز مشخص نیست که مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی و بسته‌بندی مواد غذایی تا چه حد می‌توانند بر رشد سالم جنین تاثیر منفی بگذارند. این متخصصان توصیه کرده‌اند: زنان باردار از مصرف مواد غذایی کنسروی، غذاهای آماده و ژل‌های شست و شوی بدن خودداری کنند. آنان در گزارش خود تاکید دارند که تاثیر منفی دقیق بسیاری از مواد شیمیایی بر رشد جنین هنوز مشخص نیست و لذا گزارش باید صرفا به عنوان یک توصیه به زنان باردار تلقی شود و این زنان باید خود تصمیم گیرنده نهایی باشند.

با این حال دکتر میشل بلینگام و پروفسور ریچارد شارپ، نویسندگان گزارش متخصصان بیماری‌های زنان و زایمان کالج سلطنتی، گفته‌اند آنچه قطعی است این است که مواد شیمیایی همچون بیسفنول آ و فتالات‌ها که در انواع ظروف نگهداری مواد غذایی استفاده می‌شوند می توانند مضر باشند. این کالج در مورد برخی از مواد شیمیایی هم هشدار داده است که عبارتند از: استشمام مواد شیمیایی موجود در رنگ‌هایی که در رنگرزی و نقاشی دیوارهای منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند، مواد آرایشی، ژل‌های شست وشوی بدن، مواد شوینده و خوشبوکننده‌های هوا و استفاده از ظروف نسوز. پروفسور شارپ گفته است چون در مورد میزان عوارض بسیاری از مواد شیمیایی بر رشد جنین یا نوزاد اطلاع دقیق وجود ندارد، زنان باردار که نگران سلامت حمل خود هستند می توانند با احتیاط بیشتر، خطرهای بالقوه را به حداقل برسانند.

سویا بخوریم یا نه؟

پروتئین سویا، علائم بیماری کبد چرب را در افراد چاق کاهش می دهد.محققان دانشگاه ایلی نویز در مطالعات اخیر خود پی بردند که پروتئین سویا، تجمع چربی و تری‌گلیسریدها را در کبد افراد چاق به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می دهد. درصد بسیار زیادی از افراد بدون داشتن هیچ علائمی به بیماری کبد چرب دچار هستند. چاقی یکی از مهم ترین عوامل بروز این بیماری است که در برخی موارد به نارسایی کبد منجر می شود. چربی در کبد متابولیزه می‌شود. در افراد چاق انتقال چربی‌ها به بافت چربی کاهش می یابد، در نتیجه کبد محل ذخیره و تجمع بیش از حد چربی می‌شود. تجمع چربی در بافتی غیر از بافت چربی (مانند کبد)، عملکرد حیاتی ارگان را به طور خطرناکی دچار اختلال می نماید. مصرف پروتئین سویا تا حد زیادی علائم کبد چرب را بهبود می‌بخشد. برای انجام این تحقیق، تجمع چربی در کبد موش‌های لاغر و چاق که دارای رژیم حاوی کازئین (پروتئین شیر) یا پروتئین سویا بودند، مورد مقایسه قرار گرفت. رژیم غذایی اثری بر کبد موش‌های لاغر نداشت اما در موش‌های چاقی که پروتئین سویا مصرف کرده بودند، تجمع تری‌گلیسریدها و سایر چربی‌ها در کبد 20 درصد کاهش یافت. در حقیقت این بررسی اثبات کرد که پروتئین سویا می‌تواند موجب کاهش علائم بیماری کبد چرب شود. مکانیسم این عمل مربوط به نقشی است که پروتئین سویا در مسیر متابولیسم چربی ایفا می‌کند.در بسیاری از افراد چاق، انتقال چربی به خارج از کبد با اختلالاتی همراه است و پروتئین سویا قادر است این انتقال را تسهیل کرده و علائم بیماری کبد چرب را کاهش دهد. نتایج این مطالعه در کنگره سالیانه انجمن بیوشیمی و بیولوژی مولکولی امریکا ارائه گردید.


کارمندان کمتر بنشینند
آزمایش‌ها نشان می‌هد کمتر نشستن کارمندان «پشت‌میزنشین» برای بهبود سطح سلامت و تقویت قدرت تمرکز آنان موثر است. «انجمن قلب سیدنی» با بیان اینکه افراد بزرگسال روزانه نیاز دارند حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند اعلام داشت: مهم است که افراد از نشستن‌های طولانی مدت به منظور کاهش مرگ زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی خودداری کنند. انجمن قلب سیدنی به همراه محققان دانشگاه این کشور 40 کارمند را در دوره زمانی سه ماهه بررسی کردند تا تغییرات در رفتار نشستن آنان مشخص شود. برخی از این کارمندان با کمتر نشستن و اختصاص زمان بیشتری برای ایستادن، کمتر به کمردرد مبتلا شدند. همچنین برخی از آنان معتقد بودند در هنگام ایستادن از هوشیاری بیشتری برخوردارند و بهتر بر کارهایشان تمرکز دارند.

 
نظرات بییندگان :