زمان بارداری بعد از پریود

زمان بارداری بعد از پریود

عد از پایان دوران خونریزی و زمانی که زن پاک می شود ترشحات مجرای تناسلی بصورت عادی وجود دارد که معمولا از مجرا خارج نمی شود و باعث الوده شدن لباس زیر نمی شود

زمان بارداری بعد از پریود

زمان بارداری بعد از پریود

ترشحات بعد از پریود و احتمال بارداری 3 روز بعد از پریود

یکی از دوستان سوال کرده اند:

دکتر می خواستم بپرسم من از روز دوم به بعد پس از پایان پریودم ترشحاتی دارم.
آیا اینها طبیعی است؟یا نشانه تخمک گداری است؟
احتمال داره در یک آدم با دوره پریود منطم 28 روزه(ممکنه در صورت استرس یا کار یک روز جابجا شود) احتمال حاملگی در سکس داخلی 3 روز بعد از پایان دوره ی پریود باشد؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم بعد از پایان دوران خونریزی و زمانی که زن پاک می شود ترشحات مجرای تناسلی بصورت عادی وجود دارد که معمولا از مجرا خارج نمی شود و باعث الوده شدن لباس زیر نمی شود. از روی کیفیت این ترشحات می توان زمان تخمک گذاری را مشخص نمود.

در مورد بخش دیگر سوال نیز باید بگویم بطور معمول دوره پریود خانمها 28 روز می باشد ولی عوامل مختلفی از استرس گرفته تا مصرف دارو می تواند باعث کوتاه یا بلند شدن این سیکل شود و اگر یک یا دو روز تغییر در سیکل ایجاد شود جای نگرانی ندارد.

در زنی که دوره پریود وی 28 روز می باشد و سیکل منظم دارد تخمک گذاری در روز 14 یا 15 سیکل اتفاق می افتد و 3 روز قبل از آن تا دو روز بعد از آن احتمال بارداری وجود دارد. یعنی از روز 11 تا روز 17 احتمال بارداری هست لذا تا روز دهم و از روز هیجدهم به بعد دیگر اختمال بارداری بسیار ناچیز و در حد صفر می باشد. و لذا 3 روز بعد از پاک شدن می شود روز دهم و احتمال بارداری ندارد.

برای دیدن سایر مطالب مرتبط روی این لینک (اقدامات قبل از بارداری) سایت کودکان ما کلیک کنید

منبع:doctorsheikh.blogfa.com

نظرات بییندگان :