دندان گیر مناسب - چگونه دندان گیر مناسب انتخاب کنیم

دندان گیر مناسب - چگونه دندان گیر مناسب انتخاب کنیم

دندان درآوردن کودک با ناراحتی‌هایی مثل خارش لثه، بدخلقی، آبریزش دهان و... همراه است؛ گاهی به دلیل ورود ویروس‌ها به بدن شیرخوار تب و اسهال هم اضافه می‌شود.

دندان گیر و آرامش درد روییدن دندان 

دندان گیر مناسب


در گذشته می‌گفتند اولین ویزیت دندانپزشک در سن دو سالگی است اما در حال حاضر توصیه می‌شود که با روییدن اولین دندان به دندانپزشک مراجعه شود تا با توجه به شرایط شیرخوار، والدین را برای پیشگیری از پوسیدگی‌‌‌‌‌‌‌های احتمالی راهنمایی کند.


 دکتر وحید گلپایگانی دندانپزشک در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: دندان درآوردن کودک با ناراحتی‌هایی مثل خارش لثه، بدخلقی، آبریزش دهان و... همراه است؛ گاهی به دلیل ورود ویروس‌ها به بدن شیرخوار تب و اسهال هم اضافه می‌شود. 

وی توصیه کرد: والدین می‌توانند برای تسکین درد از دندان‌گیر استفاده کنند، بهتر است دندان‌گیر‌ها شسته و داخل فریزر گذاشته شود تا سرما و خنکی آن درد شیرخوار را کمتر کند؛ در موارد بی‌قراری شدید می‌توان با نظر دندانپزشک از ژل‌های بی‌حس کننده استفاده کرد. 

گلپایگانی اظهار داشت: اگر استفاده از هیچیک از این راه‌ها امکان ندارد مادر می‌تواند دست خود را به دقت تمیز کرده و لثه کودک را ماساژ دهد، با این کار احساس خارش و درد کودک کمتر می‌شود. 

منبع : باشگاه خبرنگاران

نظرات بییندگان :