دعا برای بچه دار شدن به حدیث معتبر از امام جعفر صادل (ع) به همراه ترجمه فارسی

دعا برای بچه دار شدن به حدیث معتبر از امام جعفر صادل (ع) به همراه ترجمه فارسی

همچنین بنا به دستور امام باقر(ع) آمده است: " زن و شوهرهر صبح و شب « 70 بار «سبحان الله، سپس 10 مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه بعد از آن 9 مرتبه سبحان اللَّه و در آخر یک مرتبه

دعا برای طلب بچه به حدیث معتبر به همراه ترجمه فارسی

دعا کردن

دعا برای بچه ‌دار شدن پسر دختر زن زنان: دعای پسر یا دختر دار شدن: امام صادق(ع) فرمودند: "هر کس بخواهد زنش بچّه ‏‌دار شود، پس از نماز ظهر جمعه، دو رکعت نماز بگزارد و در آن‌ها رکوع و سجده را طولانی سازد و سپس بگوید: "خداوندا! به حرمت آنچه زَکَریّا بدان از تو مسئلت داشت، از تو می‏‌خواهم. پروردگارا! مرا تنها مگذار که تو خود، برترینِ وارثانی. خداوندا! از نزد خویش، مرا فرزندانی پاک ببخش که تو شنوای دعایی. خداوندا! به نام تو او را بر خویش حلال ساختم و به امانت تو، او را در اختیار گرفتم. اکنون، اگر در رَحِم او برایم فرزندی تقدیر کرده‏‌ای، او را فرزندی خجسته و پیراسته قرار ده و در او برای شیطان، بهره و سهمی قرار مده1".

یکی از آرزوهای هر زن و مردی که اقدام به تشکیل زندگی می‌کنند داشتن فرزند یا فرزندان سالم، صالح و زیباست که سبب می‌شود زندگی یک معنای دیگری پیدا کند و لذت بخش‌تر گردد.

 به گزارش سرویس دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برای این‌که به این آرزویتان برسید و صاحب فرزند گردید دعاهایی که از معصومین(ع) رسیده را بخوانید. البته مجرد خواندن این دعاها تنها عامل در رسیدن به این خواسته نیست، بلکه یکی از سفارشات و توصیه‌هایی است که اگر به آنها توجه کنیم سعادت دنیوی و اخروی خواهیم داشت.


همچنین بنا به دستور امام باقر(ع) آمده است: " زن و شوهرهر صبح و شب « 70 بار «سبحان الله، سپس 10 مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه بعد از آن 9 مرتبه سبحان اللَّه و در آخر یک مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه » بگویند2".

 در روایتی دیگر از امام زین العابدین(ع) برای طلب فرزنددار شدن چنین آمده که این دعا را 70 روز بخوانند: " رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیّاً یَبَرُّ بِی فِی حَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ وَفَاتِی وَ اجْعَلْهُ خَلْقاً سَوِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ شِرْکاً وَ لَا نَصِیباً اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ وَ أَتُوبُ إِلَیْکَ إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ3".

 منابع:

 1- الکافی، جلد 6، صفحه 8، حدیث 3، تهذیب الأحکام، جلد 3، صفحه 315، حدیث 974، مصباح‌المتهجّد، صفحه 378، حدیث 504، جمال‌الاُسبوع، صفحه 271، بحارالأنوار، جلد 90، صفحه 71، حدیث 14 دانش نامه احادیث پزشکی: 1 / 616

 2- مکارم الأخلاق- ترجمه میر باقری، ج‏1، ص: 430

 3- کتاب مکارم الأخلاق- ترجمه میر باقری، ج‏1، ص: 429

 


نظرات بییندگان :