تاثیر بازی بر کودکان

تاثیر بازی بر کودکان

والدین می توانند به وسیله بازی اختلالات و عادات رفتاری ناپسند فرزندان خود را اصلاح کنند. بازی شیوه‌ای موثر در رفع اختلالات رفتاری و در مواردی اختلالات عصبی مانند ناخن جویدن کودکان است.

تاثیر بازی بر کودکان

تاثیر بازی بر کودکان

تاثير بازي در رفع اختلالات رفتاري کودکان
سایت کودکان ما به نقل از جام جم آنلاين: یک فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: بازی شیوه‌ای موثر در رفع اختلالات رفتاری و در مواردی اختلالات عصبی مانند ناخن جویدن کودکان است.

میترا حکیم شوشتری در گفت‌وگو با فارس بازی در کودکان را دارای فواید زیادی دانست و اظهار داشت: والدین می توانند به وسیله بازی اختلالات و عادات رفتاری ناپسند فرزندان خود را اصلاح کنند. بازی شیوه‌ای موثر در رفع اختلالات رفتاری و در مواردی اختلالات عصبی مانند ناخن جویدن کودکان است.

وی خاطرنشان کرد: مثلا والدین زمانی که درمی یابند کودک مترصد جویدن ناخنش شده است، با او صحبت کنند و از بازی های کلامی که بهترین روش برای به حرف گرفتن کودک است استفاده کنند تا حواسش پرت شود، همچنین می توانند با دادن اسباب بازی به کودک باعث شوند تا دست هایش درگیر بازی با آن شود و فکر ناخن جویدن به سرش نزند.

این فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان اضافه کرد: به عنوان نمونه والدین می‌توانید برای اصلاح بی‌نظمی فرزند خردسال خود و عادت دادن او به جمع کردن ریخت و پاش‌هایش پس از پایان بازی، از بازی استفاده کنند. آنها می توانند با استفاده از بازی رکوردگیری به کودک بگویند می‌‌خواهم وقت بگیرم و ببینم در چه زمانی می‌توانی اسباب بازی‌هایت را جمع کنی و روز بعد از او بخواهند رکوردش را افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه والدین نباید بازی با کودکان را کم اهمیت بدانند تصریح کرد: همچنین والدین می توانند با بازی جادوگری به فرزند خود بگویند چند دقیقه اتاقت را ترک می‌کنم و بعد برمی‌گردم. می‌خواهم بدانم آیا می‌توانی مانند جادوگرها در یک چشم به هم زدن اتاقت را مرتب کنی یا نه. البته والدین می توانند با توسل به بازی کارآگاه بازی، نقش کارآگاهی را ایفا کنند و دنبال اسباب‌بازی‌هایی بگردند که سر جایشان نیستند.

نظرات بییندگان :