بوی بد دهان در کودکان را چگونه برطرف کنیم؟

بوی بد دهان در کودکان را چگونه برطرف کنیم؟

به طور طبيعي باکتري هايي در دهان زندگي مي کند و از باقي مانده غذا موجود در دهان تغذيه مي کند که اين امر باعث بوي نامطبوع مي شود به خصوص اگر ماده غذايي براي مدت طولاني در دهان مانده باشد.

مقابله با بوي نامطبوع دهان کودکان

بوی بد دهان کودکان

مترجم: عليرضا- بوي نامطبوع دهان که تا حدودي شايع است، در تمام سنين حتي کودکي نيز مشاهده مي شود. به نوشته سايت «Parenting» ممکن است بوي بد دهان به علت بيماري يا عفونت نهفته در بدن باشد.اما در بيشتر موارد قابل پيشگيري است. کافي است نکاتي را که در اين مطلب ذکر شده است، رعايت کنيد.

علل: به طور طبيعي باکتري هايي در دهان زندگي مي کند و از باقي مانده غذا موجود در دهان تغذيه مي کند که اين امر باعث بوي نامطبوع مي شود به خصوص اگر ماده غذايي براي مدت طولاني در دهان مانده باشد.

نفس کشيدن از دهان علت ديگر بوي بد دهان است. دراين مواقع، عضلات دهان شل مي شود و اين امر باعث کاهش بزاق و خشکي دهان مي شود؛ از اين رو باکتري هاي طبيعي افزايش پيدا مي کند که به بوي نامطبوع مي انجامد.مکيدن شست يا استفاده از پستانک باعث خشکي دهان مي شود و مکان مناسبي را براي رشد و تکثير باکتري ها و در نتيجه بوي بد دهان ايجاد مي کند.گاهي التهاب لوزه، عفونت سينوس ها و حساسيت هاي فصلي علت بوي بد دهان است. بنابراين آن را جدي بگيريد و به پزشک مراجعه کنيد.

پيش گيري: پس از هر وعده غذايي يا قبل از خواب با پارچه نرم لثه نوزاد را تميز کنيد. در اين سن از خميردندان يا دهان شويه استفاده نشود.اگر کودک عادت مکيدن شست دارد، به طور مکرر دست هاي او را با آب و صابون بشوييد.پستانک نوزاد بايد در آب جوش استريل شود تا باکتري هاي مضر از بين برود.

در صورت مفيد نبودن روش هاي مذکور، به پزشک مراجعه کنيد.

منبع : روزنامه خراسان

نظرات بییندگان :