بارداری هفته به هفته =>هفته هفتم بارداری

بارداری هفته به هفته =>هفته هفتم بارداری

هفته هفتم:بهتر است بدانید که اجزاء دیگری نیز در این هفته در حال پدید آمدن و تکامل یافتن هستند اجزائی مانند زبان ، حفره های بینی ، چین هایی که بعدا چشم را تشکیل میدهند و در قسمت

بارداری در هفته هفتم

هفته هفتم بارداری7

احتمالا شما به عنوان مادر ، بزرگ شدن شکم خود را احساس میکنید شاید دلیل تکرر ادار شما هم رشد پیدا کردن جنین درون رحمتان باشد که به آرامی در حال رشد یافتن است و با فشاری که رشد او  بر مثانه شما وارد میکند شاهد این تکرر ادار هستید.

کافیست کمی به شکلهای ارائه شده در این صفحه دقت کنید به راحتی میتوان تشخیص داد که سر جنین بصورت غیر عادی از سایر اجزاء بدن او بزرگتر است و لکه های تیره ای که در شکل میبینید همان چشمهای او هستند . در قسمت جلو سر او نیز مغز در حال رشد و تکامل تدریجی خود است و در هر دقیقه تقریبا 100 سلول عصبی ایجاد میشود

هفته هفتم حاملگی 7

شکل هفته هفتم حاملگی 7

وضعیت جنین در هفته هفتم :

قلب بطور کامل تشکیل می شود.
جوانه های اندامی وجود دارند.
بر روی صورت ، بر آمدگی سوراخ های بینی تشکیل می شود.
چشمها بصورت نقاط سیاه ئیئه می شود.
زبان شروع به تشکیل شدن می کنند.
کلیه های دائمی شروع به تشکیل شدن می کند.
سر نسبتا بزرگتر است .
قسمت عمده تنه درازتر و صاف تر می شود.
چینهای پلکی تشکیل می شود.
در قسمت میانی ، آپاندیس و پانکراس وجود دارد و میان روده به سمت بند ناف برآمده می شود .
غده هیپوفیز در قسمت میانی مغز تشکیل می شود.
طحال و کبد تشکیل می شود.
روده دراز می شود .
قشر مغزی ( قسمتی از مغز که فعالیت موتوری و هوشی را میانجیگیری می کند )می تواند دیده شود.
معده و مری شروع به تشکیل شدن می کند.
کودک شما هنوز یک دم کوچک دارد (که در واقع استخوان دنبالچه است) و در هفته های بعدی از بین خواهد رفت. اما این دم، تنها قسمتی است که با رشد کودک شما، کوچکتر می شود. اکنون کودک شما تقریبا 1.2 سانتی متر (به اندازه یک تمشک) است، و مفصل آرنج و همچنین انگشتان دست و پا (که اکنون دیگر قابل تشخیص هستند، هرچند هنوز هم پرده نازکی بین آنها وجود دارد) دارد. در سر او که خیلی بزرگتر از بدن او است، هر دو نیمکره مغز در حال رشد هستند. دندانها و فضای داخلی دهان او در حال شکل گیری است و گوشهای او نیز به رشد خود ادامه می دهند. پلکهای کودک، چشمهایش را (که اکنون کمی رنگی هستند) می پوشانند، و نوک بینی او (که شما یک روز نیشگونش خواهید گرفت) آرام آرام خود را نشان می دهد! ضخامت پوست او به نازکی یک برگه کاغذ است و رگهای او را به وضوح می توان دید.
کودک کوچک شما، آپاندیس و لوزالمعده هم دارد، که نهایتا با تولید هورمون انسولین به هضم غذا کمک خواهد کرد. کبد کودک شما مشغول تولید گلبولهای قرمز خون است، و یک حلقه از روده های در حال رشد کودک شما در جهت بند ناف او شکل می گیرد؛ بند ناف او، اکنون رگهای خونی واضحی دارد که عمل تبادل اکسیژن و مواد غذایی با بدن کودک را بر عهده دارد. شما هنوز هم نمی توانید حرکت کردن کودک را حس کنید، اما او مثل یک لوبیای کوچک در حال جست و خیز است و در داخل خانه آبی خود، حرکت می کند.

بهتر است بدانید که اجزاء دیگری نیز در این هفته در حال پدید آمدن و تکامل یافتن هستند اجزائی مانند زبان ، حفره های بینی ، چین هایی که بعدا چشم را تشکیل میدهند  و در قسمت میانی بدن بند ناف دیده میشود و در عین حال معده و مری نیز شوع به تکامل هستند

هفته بارداری هفته هفتم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته هفتم حاملگی

وضعیت مادر در هفته هفتم بارداری :

 شما در سه ماهه اول حاملگی قرار دارید که بسیاری از زنان در این مرحله، مشکلات معمول حاملگی را تحمل می کنند. بواسطه حالت تهوع صبحگاهی (که ممکن است ظهر و شب هم رخ بدهد)، ممکن است نگه داشتن غذا در معده غیر ممکن باشد! این حالتهای تهوع تا حدودی به علت وجود هورمونهای دوران حاملگی در بدن شما ایجاد می شوند. یک بسته بیسکویت را در کنار تخت خواب خود بگذارید و قبل از بیرون آمدن از بستر، چند تا از آنها را بخورید تا از بروز حالت تهوع جلوگیری کنید. البته همه خانمهای حامله دچار تهوع صبحگاهی نمی شوند؛ لذا در صورتی که شما به این مشکل دچار نشده اید، نگران نباشید؛ شما از معدود خانمهای خوش شانس هستید! همچنین ممکن است در مقایسه با حالت معمولی بسیار بیشتر به توالت نیاز داشته باشید. حجم خون شما در دوران حاملگی به شدت افزایش می یابد، در نتیجه حجم بسیار زیادتری از مایعات از کلیه ها عبور می کند که نهایتا به جمع شدن ادرار بیشتر در مثانه منجر می شود. در ادامه دوران حاملگی، بایستی تهوعها کمتر شوند، هر چند ممکن است نیاز شما به توالت کم نشود.

بارداری هفته 7

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 7 بارداری

توصیه های هفته هفتم بارداری

یک عکس از شکم خود بگیرید! در این هفته، پیش از اینکه اثر حاملگی در شکم شما نمایان شود و شکمتان اصطلاحا جلو بیاید، از یک نفر بخواهید که از شکم شما عکس بگیرد. سپس هر ماه، تا هنگام تولد نوزادتان، یک عکس از شکم خود بگیرید. دنبال کردن مراحل حاملگی کار جالبی خواهد بود، و شما بعدا این یادگاریها را دوست خواهید داشت!
خیلی جالب خواهد بود اگر در همه عکسها، لباس یکسان بپوشید، در محل یکسانی بایستید و فیگور یکسانی بگیرید! عکسهای نیمرخ برای این کار بهتر است؛ همچنین عکسهای سیاه و سفید نیز ممکن است زیبا باشند.

هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com -webmd.com -ninisite.com-drs-azari.ir

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :