بارداری هفته به هفته => هفته سی و یکم بارداری

بارداری هفته به هفته => هفته سی و یکم  بارداری

به شما توصیه مکنیم برای فرار از یبوست مقدار زیادی غذاهای فیبر دار بخورید و به هیچ وجه از خوردن سبزیجات و میوه جات غافل نشوید. نوشیدن آب و سایر مایعات علاوه بر جلوگیری از یبوست به شما

بارداری هفته سی و یکم

هفته سی و یکم بارداری

تنها دلیلی که کودک شما توانسته خواب خود را زمان بندی کند این است که او به درستی میتواند از حواس پنجگانه خود بهره ببرد او سیگنالها و اطلاعات دریافتی از طریق حواس را تجزیه میکند صدا ها و نور را به راحتی ردیابی میکند .

هفته سی و یکم حاملگی

شکل جنین در هفته سی و یکم حاملگی 

به شما توصیه مکنیم برای فرار از یبوست مقدار زیادی غذاهای فیبر دار بخورید و به هیچ وجه از خوردن سبزیجات و میوه جات غافل نشوید. نوشیدن آب و سایر مایعات علاوه بر جلوگیری از یبوست به شما کمک خواهد کرد که پوستتان نیز در اثر کمبود آب چروکیده نشود . شما احتمالا قدر احساس تنگی نفس خواهید داشت گرچه پیاده روی و ورزشهای سبک برای شما مناسب است اما از استراحت به هیچ وجه غافل نشوید چرا که استراحت آرامش را برای شما و فرزندتان به ارمغان می آورد.

وضعیت جنین در هفته سی و یکم بارداری :

در این هفته اندازه کودک شما به حدود 41.1 سانتی متر رسیده است. وزن او کمی بیشتر از 1502 گرم است و به زودی شاهد یک افزایش وزن ناگهانی در کودکتان خواهید بود. او همچنین می تواند سرش را از یک طرف به طرف دیگر بچرخاند. یک لایه چربی هم در زیر پوست او در حال جمع شدن است تا او برای زندگی در خارج رحم آماده شود، در نتیجه بازوها سرها و بدن او در حال بزرگتر شدن هستند.بارداری هفته سی و یکم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته سی و یکم  حاملگی

وضعیت مادر در هفته سی و یکم بارداری :

شما ممکن است در این دوران شاهد ترشح آغوز یا پیش شیر از پستانهایتان باشید. برخی از خانمهای حامله چنین مسئله ای را مشاهده می کنند و برخی هم آن را پیش از تولد نوزادشان تجربه نخواهند کرد. در هر حال این مسئله طبیعی است و نشانه آن است که بدن شما وظیفه خود را به درستی انجام می دهد. اگر میزان این ترشحات زیاد است می توانید یک دستمال مخصوص دوران شیردهی در سوتین خود بگذارید تا از کثیف شدن لباسهایتان جلوگیری کنید. همچنین اگر تصمیم دارید کودکتان را با شیر خود تغذیه کنید ممکن است بخواهید از سوتین شیردهی استفاده کنید. اگر سوتین فعلی شما دیگر برایتان راحت نیست می توانید از همین الان از سینه بند شیردهی استفاده کنید. آیا گاهی اوقات ماهیچه های رحم شما منقبض می شوند؟ بعضی از خانمهای حامله این انقباضات ناگهانی را (که انقباض براکستون- هیکس نامیده می شوند) در نیمه دوم حاملگی و ماههای آخر بارداری خود تجربه می کنند. این انقباضات که بین 30 تا 60 ثانیه طول می کشند و نامنظم و بی قاعده هستند فعلا نباید مرتب بروز کنند و همچنین نباید دردناک باشند. هنگامی که چند هفته به زایمان شما باقی مانده باشد ممکن است این انقباضات بیشتر بروز کنند و شاید کمی دردناک شوند. به این انباضها اغلب "درد زایمان کاذب" می گویند، زیرا گاهی اوقات ممکن است تشخیص درد زایمان اصلی از این انقباضات ناگهانی بسیار سخت باشد. با این حال تا پیش از هفته سی و هفتم هنوز کودک شما نارس است. پس اگر این انقباضات به طور مرتب رخ می دهند حتی اگر درد ندارند ممکن است نشانه ای از زایمان زودرس باشند. در صورت مشاهده تغییر یا افزایش ترشحات واژن که آبکی، لزج، صورتی یا خونی باشند، همچنین در صورت مشاهده درد در ناحیه شکم، گرفتگی عضلانی مشابه با دوران قاعدگی، بیشتر از 4 بار انقباض عضلانی در ساعت، افزایش فشار در ناحیه لگن یا کمردرد (خصوصا اگر قبلا چنین دردی نداشته اید) بلافاصله با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید. اگر شما فرزند پسری بدنیا خواهید آورد، بهتر است در مورد ختنه کردن یا نکردن او با یکدیگر صحبت کنید، در مورد زمان و روش انجام ختنه نظرات مختلفی مطرح می شود، بهتر است کمی تحقیق کنید یا از متخصص زنان و اطفال خود بپرسید.


بارداری هفته 31

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 31 بارداری

توصیه های هفته سی و یکم بارداری

ساک بیمارستان خود را آماده کنید: می توانید از بیمارستان بپرسید که چه لوازمی در اختیار شما قرار خواهند داد و چه چیزهایی را باید از داروخانه بیمارستان تهیه کنید. با این حال پیشنهاد می کنیم علاوه بر لباس و مسواک برخی موارد دیگر که بهتر است آماده کنید عبارتند از:
- یک عکس، تصویر یا چیز دیگری که در هنگام زایمان به آن نگاه کنید؛
- تعدادی بیسکویت برای اینکه انرژی خود را به دست آورید و آدامس یا شیرینی نعنایی برای زمانی که دهانتان بوی نامناسبی دارد؛
- بالش، جوراب و دمپایی راحتی تان؛
- کتاب یا مجله؛ البته مجلات یا کتابهای سنگین و پرمحتوا به درد نمی خورند، زیرا شما نمی توانید بر روی آنها تمرکز کنید؛
- لباس خواب و سوتین شیردهی؛
- یک لباس کودک مناسب برای هنگامی که می خواهید نوزادتان را به خانه ببرید؛
- یک دوربین عکسبرداری یا فیلمبرداری، باطریهای نو و فیلم.


هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com-vatandar.com -webmd.com -ninisite.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :