بارداری هفته به هفته => هفته سی و پنجم بارداری

بارداری هفته به هفته => هفته سی و  پنجم  بارداری

بد و کلیه های او کاملا بالغ شده اند و به تنهایی میتوانند عملیات دفع مواد زائد از بدن را انجام دهند. پوست محافظ او نیز تقریبا به حد نهایی خود نزدیک شده و رنگ آن باعث شده دیگر اعضاء داخلی بدن دیده نشوند.

بارداری هفته سی و پنجم

 حاملگی هفته سی و پنجم

هفته سی و پنجم بارداری شما نیز فرا رسید ، وقت آن رسیده که نفس راحتی بکشید طبق تحقیقات علمی انجام شده 99% از کودکانی که در این هفته به دنیا آمده اند بدون هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه داده اند . از جمله دردهایی که شما از این هفته به بعد بطور شدیدتر تجربه میکنید درد لگن و درد کمر است و متاسفانه غیر قابل اجتناب است و راهی جز تحمل آن ندارید. همچنین ممکن است شما یک بی حسی را در ناحیه لگن خود احساس کنید که همه اینخا نشانه خوبیست که کودک شما در جهت صحیح رشد رو به حرکت است.

هفته سی و پنجم حاملگی

شکل جنین در هفته سی و پنجم حاملگی 

کبد و کلیه های او کاملا بالغ شده اند و به تنهایی میتوانند عملیات دفع مواد زائد از بدن را انجام دهند. پوست محافظ او نیز تقریبا به حد نهایی خود نزدیک شده و رنگ آن باعث شده دیگر اعضاء داخلی بدن دیده نشوند.

سر جنین شما همچنان نرم باقی مانده و این بخاطر خروج آسان او از مجرای زایمان است

وضعیت جنین در هفته سی و پنجم  بارداری :

کودک شما در حال بزرگ شدن است! وزنش بیشتر از 2383 گرم شده و طول بدن او هم کمی بیشتر از 46.2 سانتی متر است. هرچند رحم شما جای گرم و نرمی است، اما چون فضای داخل رحم کمی کوچک است کودکتان نمی تواند در آن شیرجه بزند یا غلت بخورد! البته او همچنان به لگد زدن ادامه خواهد داد. اکنون کلیه های او کاملا رشد کرده اند و کبد او نیز می تواند مقداری از ضایعات بدن را فرآوری و دفع کند. رشد فیزیکی کودک شما تقریبا به پایان رسیده است و او در چند هفته آینده فقط وزن اضافه خواهد کرد.


بارداری هفته سی و پنجم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته سی و پنجم حاملگی

وضعیت مادر در هفته سی و پنجم بارداری :

رحم شما تا 15 برابر حالت عادی بزرگ شده بطوریکه بالای رحم شما تقریبا زیر دنده های سینه قرار گرفته است و شاید احساس کنید که دیگر جایی برای رشد آن باقی نمانده است. اگر می توانستید به درون رحم خود نگاهی بیندازید متوجه می شدید که حجم مایع آمنیوتیک درون رحم خیلی کم شده و جای آن را یک کودک کوچولو گرفته است. رحم شما جای بقیه اندامهای داخلی تان را هم تنگ کرده و شما ممکن است به همین خاطر بیشتر به دستشویی بروید و یا دچار برخی عوارض ناشی از سوء هاضمه (مثل سوزش معده) شوید. اگر این مشکلات را ندارید از معدود خانمهای خوش شانس هستید!ممکن است پزشک یا ماما از شما بخواهد که از این به بعد تا زمان زایمان هر هفته شما را معاینه کند. همچنین ممکن است از شما بخواهد که حرکات جنین داخل رحم را به دقت تحت نظر قرار دهید تا از میزان فعالیت کودک در درون رحم مطمئن شود. الآن زمان مناسبی است تا برای زایمان و تولد کودک خود برنامه ریزی کنید. همه موارد مهم را در یک لیست وارد کنید: چه کسی در زمان زایمان در کنار شما خواهد بود؟ از چه روشی برای کاهش درد استفاده خواهید کرد؟ و می خواهید چه مدت در بیمارستان بمانید؟ این کار می تواند یک نقطه شروع مناسب باشد تا با تیم پزشکی خود در این موارد صحبت کنید. زمان دقیق زایمان را نمی توان پیش بینی کرد و شما هم احتمالا نمی توانید برنامه مورد نظرتان را جزء به جزء اجرا کنید، اما پیش بینی های زودهنگام و جمع آوری تمام گزینه های ممکن برای اتفاقات احتمالی می تواند از نگرانیهای این مرحله از حاملگی بکاهد.


بارداری هفته 35

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 35 بارداری

توصیه های هفته سی و پنجم بارداری

به آرایشگاه بروید: از آرایشگر خود بخواهید که موهای شما را به یک شکل ساده و مرتب کوتاه کند به نحوی که لازم نباشد وقت زیادی برای نظافت و آراستن آنها صرف کنید. از این به بعد ممکن است شما وقت کافی برای سشوار کشیدن و حالت دادن به موهایتان نداشته باشید. همچنین بهتر است موها را به گونه ای کوتاه کنید که تا چند وقت دیگر به اصلاح مجدد احتیاج نداشته باشد. اگر موهایتان را رنگ هم می کنید باز هم به همین نکات توجه کنید. ممکن است تا مدتی نتوانید برای تجدید رنگ موهایتان به آرایشگاه بروید.


هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com-vatandar.com -webmd.com -ninisite.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :