بارداری هفته به هفته => هفته سی و هفتم بارداری

بارداری هفته به هفته => هفته سی و هفتم بارداری

بعضی از باکتریهایی که در ناحیه واژن یا مقعد هستند ممکن است برای تولد نوزاد شما مزاحمت ایجاد کننده و او را از همان ابتدای تولد به پالش بکشانند پس به دکتر خود مراجعه کنید تا در صورت لزوم این

بارداری هفته سی و هفتم

هفته سی و هفتم باداری

هفته سی و هفتم بارداری هم از راه رسید. کودک شما به تمرین های روزانه خود ادامه میدهد و آنها را روزانه بارها و بارها تمرین میکند عمل تنفس ، بلعیدن و مکیدن انگشتانش را و نیز تکانهایی که با دست و پاهایش انها را انجام میدهد. اگر هنوز به پزشک خود مراجعه نکرده اید امروز را به فردا مسپارید بعضی از باکتریهایی که در ناحیه واژن یا مقعد هستند ممکن است برای تولد نوزاد شما مزاحمت ایجاد کننده و او را از همان ابتدای تولد به پالش بکشانند پس به دکتر خود مراجعه کنید تا در صورت لزوم این آزمایش را برای شما صادر کند گرچه در صورت خارش در ناحیه مقعد یا مهبل شما خودتان میتوانید از وجود این باکتری ها اطمینان حاصل کنید و یا در غیر اینصورت آرامش خیال داشته باشید.

هفته سی و هفتم حاملگی

شکل جنین در هفته سی و هفتم حاملگی 

نیازی نیست از درد ناحیه لگن خود شکایت کنید چون هر زن بارداری آنرا تجربه کرده و این دردها روز به روز که به انتهای بارداری نزدیک میشوید بیشتر میشود. از پدیده دیگری که در این روزها بسیار شایع است نشت شیر از سینه های مادر است و اگر جز این باشد خود را برای خوردن اغذیه ای که شیرتان را افزایش میدهد آماده کنید که بعد از زایمان آنها را مصرف کنید. راستی بد نیست بدانید که مایع آمنیوتیک درون کیسه آب فرزندتان در حال کاهش است.

وضعیت جنین در هفته سی و هفتم بارداری :

! کودک شما کامل شده است و از این به بعد قادر خواهد بود که به زندگی در خارج رحم ادامه دهد. کودکانی که قبل از 37 هفتگی به دنیا بیایند نارس و به آنهایی که بعد از 42 هفته به دنیا بیایند دیرشده می گویند. وزن کودک شما کمی بیشتر از 2859 گرم است و از سر تا پاشنه پا حدود 48.6 سانتی متر طول دارد.موی سر بسیاری از کودکان در هنگام تولد کامل است و طول موهای آنها ممکن است بین 1.2 تا 3.8 سانتی متر باشد. اگر رنگ موی کودک شما با خود شما یکسان نیست تعجب نکنید. برخی نوزادان هم تنها کمی موی کرک مانند دارند.


بارداری هفته سی و هفتم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته سی و هفتم حاملگی

وضعیت مادر در هفته سی و هفتم بارداری :

در هفته های آتی فقط باید منتظر باشید. از این موقعیت برای آماده کردن وسایل مربوط به نوزادتان استفاده کنید یا کارهایی را انجام دهید که ممکن است تا مدتی پس از تولد کودک نتوانید به آنها مشغول شوید. هر وقت می توانید یک چرت بزنید یا مطالعه کنید. خوابها و رویاهای شما تغییر کرده اند؟ در هنگام خواب گمان می کنید رویاهایتان واقعی هستند؟ نگرانیهای ناشی از مادر شدن می تواند موجب اینگونه خواب دیدنها شود. ممکن است تعداد انقباضهای عضلانی براکستون- هیکس بیشتر شده باشند. همچنین ممکن است زمان هرکدام از این انقباضها بیشتر طول بکشند و آزاردهنده تر شده باشند. هنگامی که بروز این انقباضات بیشتر شود ممکن است گمان کنید که زمان زایمان فرا رسیده است. همچنین ممکن است ترشحات لزج و مخاطی واژن نیز افزایش یافته باشد. در دوران بارداری مخاط متراکم و ضخیمی دهانه ورودی رحم را می بندند و نقش حفاظتی دارد، هنگام شروع زایمان این مخاط که "پلاگ موکوسی" نام دارد ممکن است کمی خونی شود و با شروع باز شدن دهانه رحم، خارج شود. به این وضعیت "نمایش خونی" می گویند و اگر در این دوره "نمایش خونی" را مشاهده کردید ممکن است زمان زایمان فرا رسیده باشد. در این زمان هم مانند سایر مواقع در طول بارداری در صورت مشاهده لکه یا خونریزی فورا به پزشک خود اطلاع دهید.


باداری هفته 37

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 37 بارداری

توصیه های هفته سی و هفتم بارداری

مسیر بیمارستان یا زایشگاه را یک بار در زمان بدون ترافیک مرور کنید. شاید بهتر باشد برای رسیدن به آنجا در زمانهای مختلف شبانه روز برنامه ریزی کنید. حتی می توانید به آنجا بروید و از محل ورود، سیستم پذیرش و کارهای مربوط به آن و نیز مدارکی که باید به همراه داشته باشید اطلاع کسب کنید.


هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com-vatandar.com -webmd.com -ninisite.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :