بارداری هفته به هفته => هفته سی و سوم بارداری

بارداری هفته به هفته => هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری نیز از راه رسید . ممکن است پزشک شما بخواهد از حالا به بعد بطور منظم تر و بیشتر شما را ببیند بخصوص اگر حاملگی پرخطری داشته باشد. لایه های چربی زیر پوست

باداری هفته سی و سوم 

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری نیز از راه رسید . ممکن است پزشک شما بخواهد از حالا به بعد بطور منظم تر و بیشتر شما را ببیند بخصوص اگر حاملگی پرخطری داشته باشد. لایه های چربی زیر پوست جنین همچنان در حال افزایش است و در مورد استخوانهای او باید بگویم که تمام استخوانهایش در حال سفت شدن است بجز جمجمه سرش که هنوز سفت نشده و این برای آن است که مادر زایمان راحتی را داشته باشد و در حین زایمان مشکلی برای مادر و جنین پیش نیاید علاوه بر این فاصله بین دوقسمت مجزای جمجمه سر هنوز به هم جوش نخورده تا بتواند مانور بیشتر به مادر و ماما یا پزشک او بدهد. شاید شما هم هرچه بیشتر به انتهای حاملگی خود نزدیک میشوید از عظمت پرودگار خود بیشتر میدانید و این باعث میشود که شما برای چنین پروردگاری سر به سجده شکر ببرید. 

هفته سی و سوم حاملگی

شکل جنین در هفته سی و سوم حاملگی 

کودک شما آرام آرام باید خود را بچرخاند و سر خود را به سمت پائین هدایت کند اگر اینطور نشده اصلا نگران نباشید چون هنوز زمان زیادی باقی مانده و او خودش میتواند این کار را انجام دهد و در صورتی که نتواند پزشکتان با روشهایی که میداند او را میچرخاند و در صورت ممکن نشدن و یا کمبود وقت شما را به عمل سزارین دعوت میکند.

شما از مشت زدن و لگد زدنهای کودک خود متوجه میشوید که او کی خواب است و کی بیدار. مایع آمنیوتیک به حد اشباع خود رسیده شما تا کنون از این مایع معجزات بسیاری را شاهد بوده اید و جالب است که بدانید این مایع تمامی میکروبهایی را که قصد آسیب رساندن به فرزندتان هستند را ناکام میگذارد.

وضعیت جنین در هفته سی و سوم بارداری :

در این هفته وزن کودک شما کمی بیشتر از 1918 گرم و طول بدن او (از سر تا پاشنه پا) حدود 43.7 سانتی متر می شود. چروکها و همچنین رنگ سرخ پوست او کمتر شده و در حالی که اکثر استخوانهای او در حال سخت شدن هستند جمجمه او هنوز نرم بوده و استخوانهای جمجمه کاملا به یکدیگر نچسبیده اند. این امر به او کمک می کند تا راحت تر از مجرای زایمان عبور کرده و به دنیا بیاید.


بارداری هفته سی و سوم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته سی و سوم حاملگی

وضعیت مادر در هفته سی و سوم بارداری :

 شما ممکن است درد و یا حتی کرختی در انگشتها، مچ و دستهای خود حس کنید. بافتهای مچ دست شما همانند بقیه بافتهای بدنتان ممکن است متورم شوند. در این صورت فشار در کانال مچ (که یک مجرای استخوانی در مچ دست شماست) افزایش می یابد. عصبهایی که از این مجرا عبور می کنند تحت فشار قرار می گیرند که در نتیجه عوارضی همچون بی حسی، خارش، تیر کشیدن، احساس سوزش، تیر کشیدن و یا درد مبهم بروز می کنند. استفاده از مچ ‌بند را امتحان کنید یا در هنگام خواب یک بالش زیر دستهای خود قرار داده و آنها را بالاتر از سطح بدن نگاه دارید. اگر باید در محل کار به طور دائم از دستهای خود استفاده کنید، مثلا تایپیست هستید یا در خط مونتاژ یک کارخانه کار می کنید، هنگام استراحت دستهای خود را در حالت کشیده قرار دهید. اگر به هنگام خواب در شب مشکل دارید یک بالش بین پاها و زیر پشت خود قرار دهید. اگر این کار به شما کمک نکرد چند بالش زیر سر خود قرار داده و سعی کنید در حالت نیمه نشسته بخوابید و حتی می توانید در حالتی که کاملا روی تخت نشسته و به بالشها تکیه داده اید بخوابید. اگر دفعات رفتن به توالت خواب شما را به هم ریخته است، از عصر به بعد مایعات کمتری مصرف کنید.
برای اکثر خانمها روابط جنسی در دوران حاملگی تا قبل از پاره شدن کیسه آب و فرا رسیدن زمان زایمان مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال توصیه می شود که در هفته های آخر آمیزش با استفاده از کاندوم باشد یا اصلا انجام نشود.


بارداری هفته 33

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 33 بارداری

توصیه های هفته سی و سوم بارداری

لباسها و وسایل خواب کودک خود را بشویید: لباسهای خوشگلی را که برای کودک خود خریده اید یا در مهمانی هدیه گرفته اید به یاد می آورید؟ شما باید هرچیزی را که با پوست لطیف کودکتان تماس خواهد داشت بشویید تا هرگونه ماده محرک که ممکن است در تار و پود آن موجود باشد از بین برود. ملایم ترین شوینده ها که برای این کار مناسب هستند عبارتند از پودر های صابون و شوینده های مخصوص کودکان، شوینده هایی که غیر حساسیت زا هستند و شوینده هایی که روی آنها نوشته شده است: مخصوص پوستهای حساس


هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com-vatandar.com -webmd.com -ninisite.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :