بارداری هفته به هفته =>هفته دوم بارداری

بارداری هفته به هفته =>هفته دوم بارداری

در این هفته نیز رسما بارداری شما شروع نشده چراکه همانطور که گفته شد بارداری از هفته سوم به بعد رسما آغاز میشود ولی لقاح تخمک شما توسط اسپرم در نزدیک شدن به اواخر این هفته رخ می دهد

هفته دوم حاملگی

در این هفته نیز رسما بارداری شما شروع نشده چراکه همانطور که گفته شد بارداری از هفته سوم به بعد رسما آغاز میشود ولی لقاح تخمک شما توسط اسپرم در نزدیک شدن به اواخر این هفته رخ می دهدهفته دوم بارداری

هنوز حدود یک هفته وقت لازم است تا متوجه شوید باردار هستید یا خیر. زیرا در هفته پیش از تخمک گذاری قرار دارید و اگر سیکل‌های شما منظم باشد، احتمالاً هفته آینده، هفته تخمک گذاری شما خواهد بود.

شاید بهترین شکلی که میتوان برای کودک شما در این هفته تصور کرد گردهمایی چند سلول به شکل زیر است.

وضعیت جنین در هفته دوم بارداری:
در این هقته تخمک دو هفته ای است. در این موقع تخمک به شکل تخم مرغ در می آید. سلولهای مهره ی کمر در جایی تشکیل می شوند که در آینده باقی اندامها نیز به وجود می آیند.در پایان این هفته تخمک دارای سه لایه سلول می باشد که هر یک وظیفه ی خاص خود را دارند.ازاولین لایه ی سلولی اندامهای تنفسی و لوله گوارش تشکیل می شود. ار دومین لایه ی سلولی استخونها، عضلات، بافتها، اندامهای جنسی، تخمدانها و سیستم گردش خون تشکیل می شود.
و ار سومین لایه ی سلولی پوست، مو، مغر و نخاع تشکیل می شود. تخمک همچنان گرد مانند است.

بارداری هفته دوم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته دوم حاملگی

وضعیت مادر در هفته دوم بارداری:
حالا از آخرین بار که مادر عادت ماهیانه شده بود، پنج هفته گذشته است. عادت ماهیانه می بایست در این هفته شروع می شد. شاید به این فکر افتاده باشی که ممکن است حامله باشی. حالا در بدن به اندازه ی کافی هورمونhCG یافت می شود و به احتمال زیاد تست حاملکی مثبت نشان می دهد. این هورمون از جفت ترشح می شود.
رحم اندام عجیبی است. رحم هم مانند گلابی کوچکی است که در حدود 70 گرم وزن و 10 میلی لیتر حجم دارد (اگر این اولین حاملگی نباشد، البته رحم می تواند بزرگتر هم باشد.) در زمان حاملگی رحم کشیده و بزرگ می شود. در پایان حاملگی وزن رحم به یک کیلو و حجم آن به چیزی در حدود 5 تا 10 لیتر می رسد.

بارداری هفته 2

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 2 بارداری

زندگي شما چگونه تغيير مي كند ؟
آخرين پريود شما 16 – 12 روز پيش آغاز شده است . پس احتمالا شما در حال تخمك گذاري هستيد يا به زودي آغاز به تخمك گذاري خواهيد كرد .
ممكن است عجيب به نظر برسد اما پزشك شما سن بارداري و تخمين زمان زايمانتان را از روي اولين روز آخرين قاعدگی شما محاسبه مي كند . بارداري در حدود 38 هفته از زمان لقاح طول مي كشد اما از آنجايي كه تعيين زمان دقيق لقاح اسپرم و تخمك امكان پذير نيست پزشكان 40 هفته از اولين روز آخرين قاعدگی محاسبه مي كنند . اين امر باعث مي شود كه در زمان لقاح شما در حدود 2 هفته از بارداريتان را طي كرده باشيد . عوامل بسياري بايد در كنار هم جمع شوند تا لقاح انجام گيرد . زمان بندي اهميت بسياري دارد . برقراري رابطه جنسي بايد بين 72 ساعت قبل تا 24 ساعت بعد از تخمك گذاري باشد . ( طول عمر اسپرم 72 ساعت و طول عمر تخمك 24 ساعت است ) البته هميشه در نظر داشته باشيد كه ممكن است در دفعات اول موفق به بچه دار شدن نشويد 
اگرتصميم داريد باردار شويد بايد عادات بد نظير كشيد سيگار و يا مصرف هر گونه دارو را ترك كنيد . ضمنأ براي كاهش نقايض تولد در كودكتان از سه ماه قبل روزانه در حدود چهارصد ميكروگرم اسيد فوليك مصرف كنيد .


هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com -webmd.com -lifekowsar.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :