بارداری هفته به هفته => هفته بیست و پنجم بارداری

بارداری هفته به هفته => هفته بیست و پنجم  بارداری

کودک شما در حال استحکام بخشیدن به استخوانهای خویش است . حفره های بینی او باز شده و او از راه بینی نیز میتواند تنفس کند . اما چیزی که شما از تنفس در ذهن خود دارید با کاری که او در

بارداری هفته بیست و پنجم

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری هم از راه رسید کودک شما در حال استحکام بخشیدن به استخوانهای خویش است . حفره های بینی او باز شده و او از راه بینی نیز میتواند تنفس کند . اما چیزی که شما از تنفس در ذهن خود دارید با کاری که او در حال حاضر میتواند انجام دهد متفاوت است زیر دور تا دور او را مایع کیسه آبش احاطه کرده است.

 مویرگهای او در حال تکمیل شدن است و تا آخر این هفته خون در تمامی آنها به جریان در میآید. و این یعنی خون رسانی سریعتر و رشد بهتر.

هفته بیست و پنجم حاملگی

شکل جنین در هفته بیست و پنجم حاملگی 

تارهای صوتی کودک شما نیز در حال رشد و کامل شدن است و این باعث میشود بلافاصله بعد از تولد بتواند با صداهایی که ایجاد میکند شما را مطلع سازد عجله نکنید زمان زیادی باقی نمانده تا شما شاهد صدای گریه های شیرین او باشید که از شما تقاضای غذا میکند.

وضعیت جنین در هفته بیست و پنجم بارداری :

اندازه کودک شما از سر تا پاشنه پا حدود 34.6 سانتی متر شده است. وزن او (که حدود 660 گرم است) خیلی زیاد به نظر نمی رسد اما او به زودی کمی بافت چربی می آورد و قیافه باریک و نحیف او تغییر خواهد کرد، پوست نسبتا چروکیده او صاف می شود و شباهت او به یک نوزاد کامل بیشتر و بیشتر خواهد شد. احتمالا اکنون می توان موهای او را دید که هم رنگ و هم حالت گرفته اند، هر چند که رنگ و حالت موهای او ممکن است بعد از تولد تغییر کنند.بارداری هفته بیست و پنجم

عکس جنین در رحم شما در  هفته بیست و پنجم حاملگی

وضعیت مادر در هفته بیست و پنجم بارداری :

 نه تنها کودک شما موهای بیشتری درآورده است که ممکن است موهای سر خود شما هم پرتر و درخشنده تر به نظر بیایند. در واقع موهای شما زیاد نشده اند بلکه همان موهای معمولی شما هستند که بیشتر از معمول بلند شده اند. همچنین ممکن است موهای بدن شما نیز تیره تر یا کلفت تر به نظر بیایند. این موها نیز ظرف چند هفته پس از تولد نوزادتان به حالت عادی بازخواهند گشت؛ گاهی هم برای از بین بردن آنها ممکن است دچار زحمت شوید. شما ممکن است دیگر قادر نباشید که به زیبایی و متانت گذشته راه بروید. ادامه دادن به ورزش برای شما خوب است اما هر وقت احساس کردید که خیلی خسته شده اید ورزش نکنید. همچنین اگر احساس درد، کوفتگی بدن، سرگیجه یا غش کردید، یا زمانی که نفس کم آوردید بلافاصله ورزش را متوقف کنید. برای مدت طولانی به پشت دراز نکشید و از انجام حرکتهای ورزشی که ممکن است تعادل شما را به هم بزند خودداری کنید. مقادیر زیادی آب بنوشید، قبل از ورزش گرم کردن و بعد از آن خنک کردن را فراموش نکنید. با انجام آزمایش غربالگری گلوکز در فاصله هفته های بیست و چهارم تا بیست و هشتم، ممکن است بطور همزمان برای شما آزمایش کم خونی هم تجویز شود. هرچند حجم خون شما در طول حاملگی به شدت افزایش می یابد اما ممکن است تعداد گلبولهای قرمز خون شما به اندازه کافی افزایش نیافته باشد. گاهی اوقات این عارضه را «کم خونی فیزیولوژیک» می نامند که در سه ماهه دوم و سوم حاملگی معمول است. در صورتی که آزمایش خون شما حاکی از کم خونی واقعی باشد باید از آهن و مکملهای غذایی استفاده کنید. اگر تا حالا به اسم نوزاد خود فکر نکرده اید باید در این کار جدی شوید. انتخاب یک نام مناسب وظیفه ای بسیار مهم است اما باید برای شما حالت تفریحی هم داشته باشد. به تاریخچه فامیل خود (مثلا اسم پدر پدربزرگتان) یا مکانهایی که برایتان جالب هستند یا شخصیتهای محبوب ادبی و داستانی تان و یا شخصیتهای فیلمهای مورد علاقه تان فکر کنید. حتی می توانید از کتابهایی که اسامی مختلف کودکان را جمع آوری کرده اند استفاده کنید.


حاملگی هفته بیست و پنجم

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 25 بارداری

توصیه های هفته بیست و پنجم بارداری

در این هفته وقتتان را به همسرتان اختصاص دهید: می توانید همسرتان بطور رمانتیکی غافلگیر کنید. همه خصوصیاتی را که از او دوست دارید بنویسید به او بگویید که چرا فکر می کنید او یک پدر فوق العاده خواهد بود، یا حداقل دستهای همدیگر را بگیرید و به یک گردش کوتاه یا پیاده روی بروید. برای ارتباط جسمی و روحی با یکدیگر وقت بگذارید، آنچه را در یکدیگر دوست دارید و آنچه که شما را به هم پیوند می دهد جشن بگیرید، عشق بورزید و قدر یکدیگر را بدانید. هر هفته حداقل نیم ساعت وقت بگذارید و به همسرتان بفهمانید که چقدر برای شما و زندگی تان مهم است.

هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com-vatandar.com -webmd.com -ninisite.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :