بارداری هفته به هفته => هفته بیست و ششم بارداری

بارداری هفته به هفته => هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری نیز فرا رسید . او میتواند از این به بعد چشمهایش را باز کند و به صداهایی که میشنود نیز عکس العمل نشان دهند (لگد زدن در حال حاضر تنها عکس العملی است که شما از او باید انتظار داشته

بارداری هفته بیست و ششم 

هفته بیست و ششم باداری

هفته بیست و ششم بارداری نیز فرا رسید . او میتواند از این به بعد چشمهایش را باز کند و به صداهایی که میشنود نیز عکس العمل نشان دهند (لگد زدن در حال حاضر تنها عکس العملیست که شما از باید انتظار داشته باشید )چرا که شبکه های عصبی گوش او کاملتر شده و هر صدایی را که شما قادر به شنیدن آن باشید برای نوزادتان نیز شنیدن آن ممکن خواهد بود. او هنوز از مایع آمنیوتیک جهت تکمیل ریه های خود کمک میگیرد.

هفته بیست و ششم حاملگی

شکل جنین در هفته بیست و ششم حاملگی 

از آنجا که کودک شما در حال حاضر در حال رشد خیلی سریع ، و توسعه مغز است ، بنابراین در این مرحله شدیدا تغذیه شما حائز اهمیت است شما باید رژیم غذایی کامل و متعادلی داشته باشید که شامل مقدار زیادی از غلات و سبزیجات است. غذاهای غنی از فیبر ، از جمله نان ​​سبوس دار و غلات و حبوبات ، عدس و برنج سرشار از ویتامین B هستند و برای رفع یبوستی که احتمالا شما با آن روبرو هستید نیز موثر است .

وضعیت جنین در هفته بیست و ششم بارداری :

اکنون وزن کودک شما کمی کمتر از 760 گرم و طول بدن او از سر تا پاشنه پا حدود 35.6 سانتی متر است. عصبهای گوش او در حال تکامل هستند که در نتیجه به صداهای مختلف بهتر پاسخ می دهد. ریه های او در حال رشد هستند و او با نفسهای کوچکش مقادیر کمی از مایع آمنیوتیک را تنفس می کند. این تمرین برای تولد او و هنگامی که می خواهد برای اولین بار با هوا تنفس کند بسیار مفید است. در صورتی که کودک شما یک پسر باشد بیضه های او در حال حرکت به سمت کیسه بیضه هستند که درچند روز آینده به مقصد نهایی خود می رسند.بارداری هفته بیست و ششم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته بیست و ششم حاملگی

وضعیت مادر در هفته بیست و ششم بارداری :

 در این زمان ممکن است فشار خون شما که از هفته بیست و دوم تا بیست و چهارم افت کرده بود، در حال افزایش باشد تا به مقدار طبیعی خود نزدیک شود. از آنجا که عارضه پره‌اکلامپسی اغلب در سه ماهه آخر دوران حاملگی رخ می دهد، بهتر است در مورد نشانه های این بیماری خطرناک اطلاعات بیشتری داشته باشید. بهتر است بدانید که این بیماری در 3 تا 7 درصد خانمهای حامله بروز می کند. نشانه هایی که ممکن است بیانگر این عارضه باشند عبارتند از: ورم ناگهانی دستها و صورت، افزایش وزن ناگهانی (به دلیل عدم دفع آب)، تاری دید، مشاهده لکه ها یا نقاط نورانی در مقابل چشم، سردردهای ناگهانی شدید یا مقاوم به درمان و احساس درد در ناحیه بالای شکم. البته پزشک یا مامای شما با کنترل فشار خون و آزمایش میزان پروتئین ادرار، در هر یک از ویزیت های مراقبتهای دوران بارداری که لازم باشد شما را از نظر ابتلا به این عارضه مورد بررسی قرار می دهد؛ با این حال در صورت مشاهده هر یک از علائم فوق بلافاصله با وی تماس بگیرید. تشخیص سریع این بیماری برای حفظ سلامت شما و کودکتان ضروری است.اگر از این به بعد دچار کمر درد مختصری شوید، ممکن است بواسطه هورمونهای دوران حاملگی باشد که مفصلها و رباطهای شما را سست کرده اند؛ همچنین تغییر مرکز ثقل بدن شما نیز در این عارضه موثر است. راه رفتن، ایستادن یا نشستن به مدت طولانی، و همچنین خم شدن یا چیزی را بلند کردن، فشار زیادی به کمر و پشت شما وارد می کند. یک دوش آب گرم یا کمپرس سرد می تواند درد را مرتفع کند. ممکن است بخواهید برای ماساژ پیش از زایمان به یک متخصص مراجعه کنید؛ در صورتی که از صلاحیت و تبحر وی در این زمینه آگاه باشید، این هم می تواند یک گزینه مناسب باشد. در هنگام خواب از بالش کمکی دوران حاملگی استفاده کنید و آن را بین پاهای خود قرار دهید تا از شکم و پشت شما محافظت کند. سعی کنید بدن شما در حالت مناسب قرار داشته باشد تا فشار بر پشت شما کمتر شود و هنگام خم شدن یا بلند کردن اشیاء بسیار مراقب باشید. در صورتی که احساس درد شدید یا کرختی (بی حسی) در هر یک از اعضای بدن خود داشتید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.


حاملگی هفته بیست و ششم

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 26 بارداری

توصیه های هفته بیست و ششم بارداری

با همسر خود در مورد برخی مسائل شخصی و خصوصی صحبت کنید. آیا می خواهید پسر خود را ختنه کنید؟ آیا می خواهید فرزندتان را با شیر خودتان تغذیه کنید؟ آیا مراسم مذهبی خاصی بعد از تولد کودکتان خواهید داشت؟ آیا می خواهید تمام وقت خود یا بخشی از وقت خود را با کودکتان و در خانه بگذرانید؟ این سوالات تنها بخشی از مسائل مهمی هستند که شما و همسرتان باید در مورد آنها بحث کنید و تصمیم بگیرید. حتی اگر فکر می کنید که در بعضی موارد هم عقیده هستید باز هم بهتر است درباره آنها صحبت کنید تا سوء تفاهم یا رنجش پیش نیاید.

هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com-vatandar.com -webmd.com -ninisite.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :