بارداری هفته به هفته => هفته بیست و دوم بارداری

بارداری هفته به هفته => هفته بیست و دوم بارداری

در این هفته چین و چروکهای پوست فرزند شما دیده میشود موهای ریزی که به آنها کرکهای جنینی گفته میشود از این هفته تا قبل از زایمان خود نمایی میکنند شاید بهتر است بدانید که وظیفه این موهای ریز حفاظت

بارداری هفته بیست و دوم

هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری هم از راه رسید .اگر میخواهید از جنین خود در این هفته مطلع شوید باید بگویم که:در این هفته چین و چروکهای پوست فرزند شما دیده میشود موهای ریزی که به آنها کرکهای جنینی گفته میشود از این هفته تا قبل از زایمان خود نمایی میکنند شاید بهتر است بدانید که وظیفه این موهای ریز حفاظت از سطح پوست و حفظ چربی آن میباشد.

شکل جنین در هفته بیست و دوم حاملگی 

لوزالمعده نیز آمادگی خود را برای تولید برخی از آنزیمهای حیاتی اعلام کرده است.گرچه شما باید توجه داشته باشید که رشد تمامی کودکان در تمامی هفته ها یکسان نیست بلکه از جنین به جنین و حتی از منطقه به منطقه متفاوت است اما چیزی که مشخص است اطلاعات عنوان شده از جمع آوری اطلاعات در اقلیم های مختلف و افراد متفاوت بوده و تا حدی با تاخیر یا تعجیل چند روزه همگی به یک سمت و سو هدایت میشوند.

چیز بسیار مهمی که شما از این به بعد کاملا درک میکند نور و تاریکی است و همچنین صداهای اطراف و صدای قلب شما را بشنود. 

وضعیت جنین در هفته بیست و دوم بارداری :

اکنون کودک درون رحم شما مثل یک نوزاد ولی کمی کوچکتر است. او 27.8 سانتی متر طول و حدود 430 گرم وزن دارد. پوست او تا زمانی که به اندازه کافی وزن اضافه کند چروکیده به نظر می آید؛ و موهای نرمی بنام لانوگو که سر و بدن او را پوشانده ، قابل دیدن است. لبهای او مشخص تر شده و دندانهای او به شکل ریشه هایی در درون لثه اش ظاهر شده اند. هرچند چشمهایش رشد کرده اند اما عنبیه (بخش رنگی چشم) هنوز رنگدانه ندارد و رنگی نشده است. ابروها و پلکهای چشمان او در محل خود قرار گرفته اند و لوزالمعده او (که برای تولید هورمونها بخصوص انسولین ضروری می باشد) به سرعت در حال رشد است.


بارداری هفته بیست و دوم

 عکس جنین در رحم شما در  هفته بیست ودوم حاملگی

وضعیت مادر در هفته بیست و دوم بارداری :

 با بزرگ شدن شکم شما برای فراهم کردن فضای لازم برای کودک در حال رشد ممکن است نشانه های کشیدگی را بر روی پوست خود مشاهده کنید. بعضی از خانمهای حامله دچار این عارضه نمی شوند، اما تقریبا بر روی پوست نیمی از آنها آثار این کشیدگی ظاهر می شود. این خطوط باریک که از بافتهای جدید از جنس پوست هستند، علاوه بر باز شدن پوست بعلت تغییرات هورمونی در دوران بارداری ایجاد می شوند و به رنگ صورتی تا قهوه ای پررنگ (بسته به رنگ پوست شما) هستند و ممکن است ضخامت آنها با افزایش سن حاملگی بیشتر شود. آنها نه تنها بر روی شکم بلکه احتمالا بر روی باسن، رانها و پستانها نیز ظاهر می شوند. اثرات ثابت شده ای از اینکه محلولهای طبی و لوسیونها از بروز این خطوط رنگی جلوگیری کنند یا آنها را از بین ببرند، وجود ندارد. اما می توانند خارش احتمالی ناشی از کشیدگی پوست را کاهش دهند. همچنین ممکن است ناف تورفته و زیبای شما تغییر شکل دهد، احتمالا سطح ناف شما ابتدا صاف شده و حتی به زودی بیرون می زند؛ اما نگران نباشید، به احتمال زیاد بعد از زایمان به حالت طبیعی خود باز می گردد. یک تغییر دیگر که ممکن است در دوران حاملگی در سطح پوست شما رخ دهد ظاهر شدن خالهای نسبتا بزرگ است. در این حالت قسمت کوچکی از پوست برآمده و سرخ می شود و رگهای خونی و همین طور زائده های متعددی ایجاد می کند. این عارضه در صورت، گردن، قسمت بالایی سینه و سینه ها ظاهر می شود و علت آن نیز میزان بالای هورمون استروژن در دوران حاملگی است؛ معمولا پس از زایمان پوست به حالت طبیعی باز می گردد.


حاملگی هفته بیست و دوم

تصویری از اندام مادر  در  هفته 22 بارداری

توصیه های هفته بیست و دوم بارداری

حلقه ازدواج تان را از دست خود درآورید: از آنجا که انگشتها در اطراف حلقه ورم می کند، بسیاری از خانمها از یک جواهرساز حرفه ای می خواهند که حلقه شان را بریده و درآورد. اگر انگشت شما باد نکرده و می توانید حلقه تان را به راحتی دربیاورید قبل از اینکه خیلی دیر بشود این کار را بکنید. اگر نمی توانید دوری حلقه عروسی یا یک حلقه مهم دیگر را تحمل کنید آن را به یک زنجیر انداخته و دور گردنتان بیندازید تا در نزدیکی قلبتان قرار گیرد.


هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com-vatandar.com -webmd.com -ninisite.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :