بارداری هفته به هفته =>هفته اول بارداری

بارداری هفته به هفته =>هفته اول بارداری

هفته اول بارداری ! شاید هوز زود باشد که بتوانید تشخیص دهید که حامله هستید یا خیر دلیل آن هم بسیار ساده است چون معمولا حاملگی از هفته سوم به بعد قابل تشخیص است و در

هفته اول بارداری 

هفته اول بارداری

هفته اول بارداری ! شاید هوز زود باشد که بتوانید تشخیص دهید که حامله هستید یا خیر دلیل آن هم بسیار ساده است چون معمولا حاملگی از هفته سوم به بعد قابل تشخیص است و در  هفته اول هنوز در عادت ماهیانه بسر میبرید ، شاید کمی مبهم باشد این حرف ولی متخصصی زنان و زایمان اولین روز عادت ماهیانه شما را به عنوان اولین روز بارداری شما منظور میکنند و از آن روز تقویم حاملگی شما شروع میشود . بارداری در انسانها معمولا 280 روز طول میکشد که برای سهولت بیشتر  این دوره را به سه بازه زمانی 3 ماهه تقسیم میکنند و در مجموع 40 هفته ای حاملگی باید طول بکشد. ؛ سه ماهه اول از اولین هفته بارداری تا انتهای هفته 13، سه ماهه دوم از هفته 14 تا پایان هفته 27، و سه ماهه سوم از هفته 28 تا آخر هفته 40 به طول می انجامد.

وضعیت جنین در هفته اول :

 جنین خود را به دیواره ی رحم می چسباند و بهترین مکان بالای رحم است. جفت و کیسه آب جنین شروع به رشد می کنند .جایی که به زودی اولین سلول‌های جنین به وجود می‌آید

شاید بهترین شکلی که بتوان برای جنین شما تصور کرد شکلی سلولی زیر است

نکته:بیاد داشته باشید که هر بارداری متفاوت است و نرخ رشد جنین نیز متفاوت می باشد بنابراین بهتر است زمانیکه هفته های بارداری را مطالعه می نمایید یک هفته قبل و یک هفته بعد را نیز مطالعه نمایید.

بارداری هفته اول

 عکس جنین در رحم شما در  هفته اول حاملگیوضعیت مادر در هفته اول :
حامله هستی اما هنوز خودت خبرنداری. بعضی از خانمها فبل از اینکه تست حاملگی انجام شود حدس می زنند که حامله هستند. بعضی ها هم می گویند که در دهانشان مزه ی آهن را احساس می کنند. اما بعضی ها هم هیچ نشانه ی خاصی احساس نمی کنند و تنها به دلیل اینکه عادت ماهیانه ی انها دیر شده است تست حاملگی را انجام می دهند.
اگر در این هفته تست حاملگی انجام شود به احتمال زیاد جواب آزمایش منفی است. زیرا مقدار هورمونهای حاملگی هنوز بسیار کم است. وقتی سلول تخمک به دیواره ی رحم می چسبد مقدار کمی رگهای خونی از دیواره رحم جدا می شوند. و گاهی این به صورت خون آبه نمایان می شود اما هیچ خطری ندارد.

بارداری هفته 1

 تصویری از اندام مادر  در  هفته 1  بارداری

زندگي شما چگونه تغيير مي كند ؟
آخرين پريود شما 16 – 12 روز پيش آغاز شده است . پس احتمالا شما در حال تخمك گذاري هستيد يا به زودي آغاز به تخمك گذاري خواهيد كرد .
ممكن است عجيب به نظر برسد اما پزشك شما سن بارداري و تخمين زمان زايمانتان را از روي اولين روز آخرين قاعدگی شما محاسبه مي كند . بارداري در حدود 38 هفته از زمان لقاح طول مي كشد اما از آنجايي كه تعيين زمان دقيق لقاح اسپرم و تخمك امكان پذير نيست پزشكان 40 هفته از اولين روز آخرين قاعدگی محاسبه مي كنند . اين امر باعث مي شود كه در زمان لقاح شما در حدود 2 هفته از بارداريتان را طي كرده باشيد . عوامل بسياري بايد در كنار هم جمع شوند تا لقاح انجام گيرد . زمان بندي اهميت بسياري دارد . برقراري رابطه جنسي بايد بين 72 ساعت قبل تا 24 ساعت بعد از تخمك گذاري باشد . ( طول عمر اسپرم 72 ساعت و طول عمر تخمك 24 ساعت است ) البته هميشه در نظر داشته باشيد كه ممكن است در دفعات اول موفق به بچه دار شدن نشويد .
اگرتصميم داريد باردار شويد بايد عادات بد نظير كشيد سيگار و يا مصرف هر گونه دارو را ترك كنيد . ضمنأ براي كاهش نقايض تولد در كودكتان از سه ماه قبل روزانه در حدود چهارصد ميكروگرم اسيد فوليك مصرف كنيد .

هفته 1

هفته 2

هفته 3

هفته 4

هفته 5

هفته 6

هفته 7

هفته 8

هفته 9

هفته 10

 

هفته 11

هفته 12

هفته 13

هفته 14

هفته 15

هفته 16

هفته 17

هفته 18

هفته 19

هفته 20

هفته 21

هفته 22

هفته 23

هفته 24

هفته 25

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

هفته 31

هفته 32

هفته 33

هفته 34

هفته 35

هفته 36

هفته 37

هفته 38

هفته 39

هفته 40

منابع: akairan.com- .pregnancy.com -webmd.com -lifekowsar.com

ترجمه و تلخیص :گروه سلامت سایت کودکان ما

نظرات بییندگان :