از کجا بفهمم شیرم کافی است ؟ سئوالی که مادران از خود می پرسند!

از کجا بفهمم شیرم کافی است ؟ سئوالی که مادران از خود می پرسند!

این حقیقت را در مورد کودکتان به خاطر داشته باشید که " چیزی از پایین خارج نمی شود مگر این که از بالا ( دهان ) وارد شود " نشانه های زیر به شما کمک می کند تا شما را مطمئن کند که شیرتان کافی است...

از کجا بفهمم شیرم کافی است ؟ 

از کجا بفهمم شیرم کافی است

مقدار شیری که از پستان در هر دفعه شیردادن خورده می شود قابل اندازه گیری نیست در نتیجه بسیاری از مادران در مورد این که آیا کودکشان شیر کافی دریافت کرده یا نه نگران هستند .
این حقیقت را در مورد کودکتان به خاطر داشته باشید که " چیزی از پایین خارج نمی شود مگر این که از بالا ( دهان ) وارد شود " نشانه های زیر به شما کمک می کند تا شما را مطمئن کند که شیرتان کافی است .
- سه بار دفع مدفوع در روز برای سه روز اول و حداقل چهار مرتبه در روز برای چهار هفته بعد را انتظار داشته باشید . مدفوع نوزادتان در چند روز اول سیاه و چسبناک خواهد بود . ( Meconium ) . هنگامی که فرزندتان میزان بیشتری شیر دریافت کرد مدفوعش آبکی و زرد می شود که معمولا" روز چهارم است .
مدفوع کودکان تغذیه شده با شیرمادر شبیه مخلوطی از آب ، خردل زرد ، دانه های کنجد و زرده تخم مرغ خام است گاهی اوقات دفع مدفوع کم ، روان و دارای مواد جامد خیلی کوچک است . بعضی اوقات تنها یک لکه زرد رنگ در پشت کهنه بچه تنها چیزی است که شما می بینید .
بعد از چهار تا شش هفته اول تولد انتظار مدفوع های بزرگ تر ، نرم تر و فرم دار را هر ۱ تا ۵ روز داشته باشید .
- حداقل سه پوشک خیس در روز در طول سه روز اول تولد و حداقل شش کهنه خیس را در روزهای بعد از آن انتظار داشته باشید . پوشک های یک بار مصرف خیلی خوب آب را جذب می کنند و سنگین می شوند که اغلب مشکل می توان گفت که کهنه خیس شده است یا نه ؟ برای اطمینان از این که پوشک خیس است یا نه می توانید چندین دستمال توالت را هنگامی که یک کهنه جدید استفاده می کنید در داخل آن بگذارید .
گرچه تعداد کهنه های خیس مهم هستند ولی کاهش تعداد دفع مدفوع اولین علامتی است که نشان می دهد شیرخوار شما شیر کافی برای خوردن دریافت نمی کند .

نظرات بییندگان :