آیا تب داشتن کودکان همیشه خطر آفرین و دلهره انگیز است؟

آیا تب داشتن کودکان همیشه خطر آفرین و دلهره انگیز است؟

جامع ترین و کاملترین سایت تخصصی کودکان-جامعترین مرجع سلامت کودکان

آیا تب داشتن کودکان همیشه خطر آفرین و دلهره انگیز است؟تب کودکان هميشه نياز به درمان ندارد

تب يک عامل دفاعي در بدن براي مقابله و درمان بيماري هاست و تنها زماني که آزاردهنده باشد براي مداواي آن بايد اقدام کرد.

يک گزارش جديد از جامعه اکادمي پدياتريک امريکاAAP نشان داد: تب به دليل واکنش بدن به بيماري بروز مي کند که موجب افزايش دماي بدن مي شود از اين رو سعي در کاهش درجه تب ممکن است به طولاني تر شدن بيماري منجر شود.والدين تنها بايد در شرايطي به درمان تب فرزندان خود بپردازند که اين تب موجب ناراحتي آنها شود.پروفسور جانيس ساليوان از مرکز پزشکي دانشگاه لوئيز ويل در کنتاکي در اين خصوص گفت: تب يکي از دلايل شايعي است که موجب مراجعه والدين به پزشکان مي شود. والدين در اين باره بسيار نگرانند و فرضيات مختلفي در خصوص اتفاقات بد ناشي از تب در افکار عمومي وجود دارد.گاهي اوقات والدين فکر مي کنند اگر تب را درمان کنند کودکانشان زودتر بهبود ميابند در حالي که مطالعات نشان مي دهد تب نشانه اي از بيماري است و راهي است که بدن براي بهبود بيماري طي مي کند.تب يکي از عواملي است که موجب مي‌شود گلبول‌هاي سفيد خون فعال تر شوند و در نتيجه درمان بيماري را تسريع بخشند.


بر پايه اين گزارش محققان متذکر شدند در صورتي که تب کودکان را ناراحت نکرده و موجب بروز شرايط بد جسماني نشود بايد از درمان آن پرهيز کرد.

گرچه باید در نظر داشت با استفاده از درجه تب میبایست تب کودک  دائما اندازه گیری شود چرا که تب با درجه بالا باعث تشنج در کودکان میشود

    
نظرات بییندگان :